В ОПУ впевнені, що вибори мера Харкова відбудуться восени

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко впевнений, що позачергові вибори Харківського міського голови після смерті Геннадія Кернеса мають відбутися восени 2021 року.

Таку думку Кирило Тимошенко висловив в інтерв’ю «Радіо НВ» 9 лютого.

«У зв’язку з тим, що була якась чехарда з документами, вони не зайшли до Верховної Ради, я думаю, що вибори слід уже очікувати восени, адже строки пройшли», — зазначив він.

Коментуючи репліку ведучого про те, що майже двомільйонне місто наразі без обраного мера, і це «трохи дивно», Тимошенко вказав: «Саме тому ми туди відправили нову очільницю обласної державної адміністрації (Айну Тимчук — ред.), яка має дуже великий потенціал, працювала багато у системі державного управління. Я думаю, за цей період в Харкові точно буде спокійно, місто буде розвиватися. Я знаю, що у них там дуже багато на літо заплановано відкриттів великих проєктів — наприклад, зоопарку».

Заступник голову ОПУ також впевнений, що переносити вибори на пізніший термін не будуть.

«Це взагалі не питання. Вибори будуть восени, адже є законодавство, і всі прагнуть до того, щоб вибори зробити восени. Тому це взагалі не питання, що їх не буде. Вони будуть», — наголосив він.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов 9 лютого повідомив, що отримав від Верховної Ради лист, в якому міськраду просять ухвалити на сесії рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Геннадія Кернеса.

«Таке рішення ми будемо приймати на сесії міської ради 24 лютого. Я упевнений, що воно буде ухвалене, після чого буде направлене до Верховної Ради. Далі рішення приймають вони», — цитує Терехова «Суспільне».

На питання щодо участі у позачергових виборах мера Терехов відповів, що «для себе прийняв певні рішення».

«Я їх озвучу тоді, коли будуть призначені вибори. Зараз, я вважаю, недостойно обговорювати питання того, чого немає. Ну як це можна обговорювати? Вибори не оголошені, тому про що говорити? Поки немає про що. Які конкуренти? Якщо чесно, не бачу», — сказав секретар міськради.

Ігор Терехов. Фото: city.kharkov.ua

Нині обов’язки мера Харкова виконує секретар міської ради Ігор Терехов, якого обрали на першій сесії VIII скликання. Кандидатуру Терехова висунув міський голова Геннадій Кернес — відповідне подання надійшло в електронному вигляді з цифровим підписом.  

Секретаря міськради обирали таємним голосуванням. В ньому взяли участь 75 депутатів, з них «за» висловилися 73, «проти» — один, ще один утримався. Деякі обранці висловлювали сумніви щодо законності голосування. Депутатка міськради Аліна Мустафаєва звернулася до прокуратури, називаючи обрання незаконним. Правоохоронці порушили кримінальну справу. Міськрада у відповідь заявила, що працює «виключно в рамках українського законодавства, яке не тільки дозволяє, але й стимулює використання електронного документообігу».

Питання щодо призначення позачергових виборів мера Харкова мали розглянути у комітеті Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Проте міська рада надала комітету неповний пакет документів.


Втретє обраний мером Харкова Геннадій Кернес із середини вересня лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан міського голови погіршувався, і 17 грудня близькі Кернеса повідомили про його смерть. Мера поховали у Харкові 23 грудня.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.