Web Analytics

В Офісі Генпрокурора пояснили, чому звільнили прокурорів у справі Кернеса

Офіс Генпрокурора України підтвердив інформацію про звільнення прокурорів Ігоря Ємця та Олександра Ганілова, які представляли обвинувачення у справі Геннадія Кернеса і двох його охоронців. 

Ємець і Ганілов не пройшли атестації, повідомили «МедіаПорту» у відповідь на інформаційний запит. 

Ігоря Ємця звільнено наказом Генпрокурора на підставі рішення кадрової комісії №2 «про неуспішне проходження прокурором атестації за результатами іспиту у формі анонімного тестування на загальні здібності та навички з використанням комп‘ютерної техніки». 

Олександра Ганілова — на підставі рішення кадрової комісії №6 «про неуспішне проходження прокурором атестації».

На питання, хто тепер представлятиме обвинувачення у справі Кернеса, в Офісі Генпрокурора не відповіли. 

Також не прокоментували думку представниці потерпілих Тетяни Зелькіної, яка допустила, що рішення про звільнення прокурорів (зокрема — Олександра Ганілова) може «завалити» справу.

«Закон не передбачає підтвердження чи спростування припущень, надання інформації, яка буде створена у майбутньому», — відповіли в ОГП. 


Навесні 2015 года Кернесу і двом його охоронцям оголосили підозру за трьома статтями — незаконне позбавлення волі чи викрадення людини, катування, погроза вбивством. Обвинувальний акт Генпрокуратура передала до суду у березні 2015 року.

Справу розглядали у Київському райсуді Полтави з жовтня 2015.

10 серпня 2018-го суд закрив справу «у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі». Прокурори заявили, що мали підготуватися до дебатів. 

Генпрокурор Юрій Луценко назвав рішення судді Андрія Антонова порушенням закону і обіцяв довести це, притягнувши його до відповідальності. 

Генрокуратура оскаржила закриття справи влітку 2018-го. Відтоді триває розгляд у Полтавському апеляційному суді. 

Читайте MediaPort в Telegram