Web Analytics

В Ізюмі може бути щонайменше три місця масових поховань — міськрада

Знайдене в Ізюмі на Харківщині масове поховання людей, які загинули під час російської окупації — не єдине. У місті може бути якнайменше три таких.

Про масові поховання розповів на брифінгу 22 вересня заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

«Сьогодні ми можемо казати, що такі поховання є не в одному місці, а щонайменше у трьох, які потрібно досліджувати фахівцям. Якщо на початку ми оцінювали жертви серед мирного населення нашої громади у 1000 осіб, то нині у мене побоювання, що ця цифра може тільки зрости. На жаль, все більше й більше відкривається», — сказав він.

Заступник мера заявив, що Ізюм став місцем масового терору, і містяни все ще в тяжкому психологічному стані, хоча й поступово люди розповідати про те, що пережили.

«Сьогодні наше місто — це місце масового терору. Терору, який застосовувався навіть не до абсолютної, а до абсолютної-абсолютної більшості нашого населення тим чи іншим чином. Когось піддавали тортурам, хтось був під психологічним тиском, когось позбавляли свободи. Таких історій просто тисячі! Не говоритиму, що десятки тисяч, але тисячі», — переконаний Мацокін.

Він додав, що середмістя Ізюма майже повністю зруйноване від російських обстрілів.

«Ситуація близька до апокаліптичної. Центральна частина і багатоповерхівки — якщо ми раніше казали, що зруйновано на 80%, то сьогодні я б сказав, що це 90% повної або часткової руйнації. Житловий сектор, приватний — одноповерховий, назвемо його так — трохи у кращому стані, але там потрібно проводити роботи для дослідження реальної ситуації», — заявив Володимир Мацокін.

Люди у центральній частині міста сьогодні не живуть, зазначив посадовець: там все зруйновано.

Фото: hk.npu.gov.ua


Ізюм звільнили під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині. 14 вересня у місті офіційно підняли прапор України. Наступного дня президент Володимир Зеленський повідомив, що в місті знайшли масове поховання людей.

У Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій не виключають, що кількість загиблих в Ізюмі може бути більшою, ніж у Бучі на Київщині. На вечір 20 вересня там знайшли вже понад 260 тіл.