В ЦВК визнали незаконність рішення окружної виборчої комісії на Харківщині

Центральна виборча комісія розглянула скаргу одного з кандидатів в президенти щодо пропорційності розподілу посад до керівного складу в дільничні виборчі комісії в межах територіального виборчого округу №179 з центром у місті Красноград. Аналогічну скаргу подавала до ЦВК і Громадянська мережа «Опора».

На сьогоднішньому засіданні Центральна виборча комісія розглянула скаргу Григорія Москаленка, уповноваженого представника кандидата в президенти Юрія Бойка.

Москаленко просив скасувати постанову окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №179 від 10 березня 2019 року №46 «Про утворення та затвердження складу дільничних виборчих комісій територіального виборчого округу №179 з виборів Президента України 31 березня 2019 року» та достроково припинити повноваження усього її складу «у зв’язку із грубим порушенням нею Закону України «Про вибори Президента України».

«Суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовував свої вимоги тим, що вказаною постановою утворено дільничні виборчі комісії з виборів Президента України виборчих дільниць ТВО №179 без дотримання визначених законом вимог щодо пропорційної частки керівних посад суб’єктів подання кандидатур до складу ДВК», — доповіла на засіданні, що транслювалося на сторінці Громадянської мережі «Опора», член ЦВК Алла Басалаєва.

Так, у Громадянській мережі «Опора», яка також оскаржувала дії окружної виборчої комісії №179, підрахували: «Через дії ОВК кандидат Петро Порошенко отримав вдвічі більше керівних посад, ніж мав отримати відповідно до законодавства та розрахунків «Опори» — 88 замість 39. А пропорційна частка кандидата в Президенти Олега Ляшка, навпаки, була зменшена майже в 4 рази: замість 41 (за розрахунками «Опори») керівної посади він отримав лише 12. При тому загальна кількість членів комісій на дільницях в межах 179 територіального виборчого округу для Ляшка і Порошенка збігається — обох будуть представляти по 187 членів комісій».

Засідання ЦВК 17 березня. Скріншот відео: facebook.com/cn.opora

Як стало відомо на засіданні Центральної виборчої комісії, 15 березня до ЦВК надійшли пояснення від ОВК №179. 

«В яких йдеться про те, що перерозподіл часток керівних посад відбувся внаслідок відмови довірених осіб деяких кандидатів на пост Президента України від права на частини керівних посад у зв’язку з відсутністю кандидатур, які мають досвід на виконання такої роботи. Враховуючи вивільнення керівних посад, вони підлягали перерозподілу між іншими кандидатами на пост Президента України», — зачитала Басалаєва, вказавши, що до пояснень додано копії заяв довірених осіб кандидатів про відмову від частини керівних посад.

Сьогодні ж окружна виборча комісія ТВО №179 скасувала власну постанову від 10 березня і ухвалила нову.

«Як вбачається з наявних у комісії документів, окружна виборча комісія під час вирішення питання про утворення дільничних виборчих комісій з виборів Президента України на території вказаного територіального виборчого округу, за результатами якого цією виборчою комісією ухвалено постанову №46, порушила вимоги ч. 11 ст. 24 (Закону України «Про вибори Президента України») щодо права на пропорційну частку кожної категорії посад у дільничних виборчих комісіях для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

Разом з тим, окружна виборча комісія з виборів Президента України територіального виборчого округу №179 постановою від 17 березня 2019 року №62 скасувала своє рішення від 10 березня 2019 року №46. Того ж самого дня вказана ОВК постановою №63 повторно розглянула питання про утворення дільничних виборчих комісій з виборів Президента України ТВО №179. Таким чином на момент розгляду ЦВК скарги, однією з вимог якої є скасування постанови ОВК №46, цією ОВК відповідне рішення скасовано», — зазначила Баслаєва.

ЦВК відмовила у задоволенні скарги представника кандидата Бойка, звернувши при цьому увагу ОВК на необхідність неухильного дотримання закону. 

«Водночас Центральна виборча комісія зауважує на незаконність рішення окружної виборчої комісії №179, враховуючи відсутність інших об’єктивних обставин протиправної діяльності цієї комісії, а також самостійне скасування нею такого рішення з метою приведення складу дільничних комісій у відповідність з вимогами Закону, на думку комісії, не вказує на неможливість належного виконання теперішнім складом зазначеної ОВК своїх обов’язків, а отже не є достатньою підставою для дострокового припинення повноважень усього її складу», — визначили у ЦВК.

ЦВК ухвалила рішення одноголосно. 

Згідно даних на сайті ЦВК, Територіальний виборчий округ №179 включає місто Лозову, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони. Центр округу — місто Красноград. Кількість виборчих дільниць становить 189. Орієнтовна кількість виборців — 148 452. Головою окружної виборчої комісії ТВО №179 є представник кандидата в президенти Юрія Дерев’янка Сергій Чернухін. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.