Web Analytics

Уряд закликав зменшити тарифи на тепло в регіонах

Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє підприємствам теплопостачання перерахувати тарифи на опалення. 

Про це сьогодні на засіданні Ради розвитку громад і територій заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук

За його словами, теплопостачальники мають врахувати зниження вартості газу, відтак сума в платіжках має знизитися на 30%. 

«Щойно на Раді розвитку громад і територій звернувся до міських голів та органів місцевого самоврядування, аби вони провели відповідні перерахунки. Українці повинні відчути зміни у своїх платіжках вже зараз, а не через 3-5 років. Ми дали необхідний механізм. Тепер відповідальність — на владі на місцях», — написав Гончарук у Facebook.

Фото: kmu.gov.ua

«Такого механізму не було, тому що підприємства мають фіксовані тарифи. Зараз в межах такого тарифу ми даємо право на перерахунок. Ми розуміємо, що сьогодні для більшості підприємств ціни на газ менші, ніж ті, що враховані в діючих тарифах. Наприклад, в тарифі, який діє сьогодні на послуги підприємств ТКЕ, ціна газу врахована в розмірі 8300 грн, а фактично підприємство купує його за 6200-6100 грн. У межах тарифу, при виставленні рахунку споживачам, підприємство може зробити перерахунок на газову складову тарифу», — сказала Міністерка розвитку громад та територій України Альона Бабак.

Вона закликала представників місцевого самоврядування вивчити постанову.

«А що робити із зарплатою, іншими речами? Шановні мери, шановне НКРЄ, я думаю, що ваші комунальні підприємства звернуться до вас по закінченню опалювального сезону, подадуть пакет документів на повноцінний перегляд тарифів на наступний рік з урахуванням всіх економічних показників, а зараз ми мусимо скористатися можливістю, які нам відкриває ранок, який позитивно реагує в тому числі на переговори уряду України по питаннях транзиту газу», — сказала Бабак. 

«Ми знаємо, що ціни на газ зменшилися майже на 30%. А тарифи, на жаль, ні. Українці цього не розуміють», — заявив Володимир Зеленський.

Фото: president.gov.ua

Президент доручив головам ОДА повідомляти про те, як це питання вирішуватимуть у містах. 

Голова Харківської ОДА Олексій Кучер прокоментував рішення Уряду у Facebook:

«Майже все в цьому процесі залежить від органів місцевого самоврядування, зокрема, міських голів. Звертаюся до всіх причетних: готуйтеся до діалогу! Є всі передумови для того, щоб допомогти людям та зменшити розмір платіжок».

На сьогоднішньому засіданні Ради розвитку громад і територій Гончарук сказав, що перерахунок є правом, а не обов'язком. 


Про необхідність зменшити тарифи на тепло заявляли і за попередньої влади. Уряд Володимира Гройсмана приймав рішення про граничні тарифи, яким органи місцевого самоврядування зобов’язували «забезпечити здійснення перерахунку».

На практиці постанова Кабміну не виконувалася. 

У Харківській міській раді тоді повідомили, що змінювати тарифи не уповноважені, адже це компетенція Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕКП). 

У «Тепломережах» заявляли, що чинні тарифі ніким не скасовувалися, а обов'язок здійснити перерахунок тарифів у тій постанові встановлювався для органів місцевого самоврядування, а не для виконавців послуг.

У листопаді цього року постанову уряду Гройсмана скасували як таку, що запроваджувала неринкові механізми і загрожувала опалювальному сезону.