Web Analytics

Уряд просить Зеленського залишити Світличну на посаді голови ХОДА

Кабінет міністрів погодив кандидатуру чинної голови Харківської обладміністрації Юлії Світличної для призначення на цю посаду на новий термін. 

Таке рішення ухвалили на засіданні уряду 6 вересня, підтвердив Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет на брифінгу, що транслювався наживо

Дубілет не міг згадати по пам'яті, рішення щодо кого саме прийняли, тому шукав документ у телефоні. Коли врешті знайшов — підтвердив. На питання, чому саме кандидатуру Світличної погодили і хто ще претендував на посаду голови ХОДА, Дубілет сказав: «Якщо я відповім — я не знаю, я вас розчарую?» 

«Так, міністри ухвалили проєкти рішень президента України про звільнення (у зв’язку із завершенням повноважень попереднього президента) Юлії Світличної з посади голови Харківської ОДА. І ухвалили відповідний проєкт рішення президента про її повторне призначення головою Харківської ОДА», — також йдеться на Урядовому порталі

Фото: kharkivoda.gov.ua

Далі рішення ухвалює президент України. 

Юлію Світличну у жовтні 2016 року призначив головою ХОДА п'ятий президент України Петро Порошенко. На цій посаді вона замінила Ігоря Райніна.

Після зміни президента Світлична анонсувала оновлення управлінських команд РДА та «принципові зміни» в обладміністрації — як у структурі, так і в кадровому складі.

У червні речниця нового президента Володимира Зеленського Юлія Мендель казала, що глава держави виступає за звільнення всіх голів облдержадміністрацій. У липні Зеленський заявив, поки не планує змінювати Світличну на посаді. 

5 вересня низка громадських організацій оприлюднили звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою представили список кандидатів на посаду голови ХОДА.

«Нам відомо, що подібна практика не нова — в Одеській і Львівській областях перед призначенням кандидатів на посаду голови облдержадміністрації ви представили список кандидатів, щодо яких всі жителі області мали можливість висловити свою думку. Ми вважаємо, що такий підхід точно є більш відповідальним і далекоглядним, ніж кулуарні призначення. Жителі нашої області заслуговують на гідного главу облдержадміністрації та точно також, як одесити і львів'яни, гідні права ознайомитися з кандидатами, які розглядаються вами», — йдеться у зверненні.

Представники громадських організацій також пообіцяли, що нададуть президенту інформацію щодо запропонованих кандидатур і «посприяють обранню найдостойнішого кандидата».

Звернення підписали 14 організацій: «Харківський антикорупційний центр», «Харківська реформаторська коаліція», «Фундація регіональних ініціатив», «Благосвіт»,  «Observatory of Democracy», «Мережа антикорупційних центрів», «Чугуївська правозахисна група», харківські осередки партій «Громадянська позиція», «Самопоміч», «Батьківщина», «ДемАльянс», «Демократична сокира», «Сила людей», «Сила і честь».

Читайте MediaPort у Telegram