Web Analytics

Уряд переглянув критерії, за якими визначатимуть зони епіднебезпеки COVID-19

Базовий рівень захворюваності на COVID встановили на рівні 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів. В разі перевищення цього та інших показників, адміністративні одиниці можуть віднести до зон жовтого, помаранчевого, червоного рівня епіднебезпеки.

Зміни до критеріїв, за якими визначається ситуація з COVID-19 в Україні, внесли на засіданні уряду 12 серпня. Питання представив глава МОЗ Максим Степанов.

За його словами, за розвитком ситуації в регіонах стежитимуть за трьома показниками: завантаженості ліжок для хворих на COVID, кількості тестувань та рівня захворюваності.

«Якщо рівень завантаженості ліжок у медичних закладах по всьому регіону становить 5 днів поспіль 50 і більше відсотків заповненості, то на території всього регіону встановлюється помаранчевий епідемічної небезпеки… Так само, якщо більше 75%, в такому випадку червоний рівень на території всієї області», — сказав Степанов.

Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА повинна становити не менше ніж 24 тестування на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.

Показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тисяч населення не повинен перевищувати базовий рівень захворюваності — 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів.

«Тобто нововиявлені випадки за 14 днів. Чому встановлений базовий рівень 40? Це на сьогоднішній день середній рівень по країні, це той рівень, в якому ми зараз живемо, цілком по країні, і в такому рівні захворюваності наша медична система може спокійно справлятися з кількістю хворих», — сказав глава МОЗ.

Фото: moz.gov.ua

Рівні епіднебезпеки комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановлює кожні 7 днів.

«Рішення про послаблення червоного, помаранчевого та жовтого рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуте раніше, ніж через 14 днів. Чому важливо 14 днів? Максимальний інкубаційний період, це той період часу, коли ми можемо достатньо чітко визначити, що ситуація на території або району, або міста, повністю стабілізована, ми можемо пом’якшувати цей рівень», — сказав Степанов.

За його словами, під час розрахунку захворюваності враховуватиметься кількість населення в малих районах та містах, а також обласних центрах.

«Є певна міграція. Люди, які живуть поруч з містом, працюють в обласному центрі, тому треба було врахувати всі ці коефіцієнти, це все враховано, і чітко визначено, при яких показниках захворюваності нововиявлених за 14 днів де який рівень встановлюється», — сказав міністр.

Він також повідомив, що найближчим часом на ресурсах МОЗ та Кабміну оприлюднять інфографіку, за допомогою якої кожен охочий зможе розрахувати показники для того чи іншого міста або району.


Дотепер МОЗ керувалося чотирма показниками: завантаженості ліжок, середньої кількості ПЛР- та ІФА-тестувань, коефіцієнтом виявлення випадків COVID-19 та показником динаміки зростання випадків інфікування. 12 серпня Максим Степанов повідомив, що коефіцієнт виявлення і динаміку випадків об'єднають в один критерій — показник захворюваності на 100 тисяч населення за 14 днів.