Web Analytics

Уряд не продовжує карантин вихідного дня і опрацьовує варіанти локдауну — Шмигаль

Кабінет міністрів готує «найбільш збалансоване» рішення стосовно можливого посилення обмежень. Карантин вихідного дня, запроваджений у середині листопада, подовжувати не планують.

Про підготовку до ймовірного локдауну розповів сьогодні під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Наразі Кабінет міністрів напрацьовує найбільш збалансоване рішення стосовно можливого посилення карантинних обмежень. Згідно з законом, уряд повідомить про таке рішення за сім днів або раніше», — зазначив він.

Шмигаль пообіцяв, що Кабінет міністрів враховуватиме й думку регіонів. Задля її вивчення серед міських голів та очільників обласних державних адміністрацій провели опитування. За його даними, мери міст обласного значення та керівники ОДА спільні в позиції щодо повної заборони або введення часткових обмежень на святкових ярмарках. А майже 90% опитаних міських голів підтримали повну заборону концертів.

«У той же час, встановлення міської новорічної ялинки з низкою обмежень для відвідування підтримують майже 60% представників органів місцевого самоврядування», — зауважив прем’єр.

Шмигаль нагадав, що президент Володимир Зеленський і Кабмін зараз готують програми підтримки громадян і бізнесу в разі запровадження локдауну: надання одноразової грошової допомоги, податкових пільг тощо.

Карантин вихідного дня, запроваджений у середині листопада, подовжувати не планують. Хоча, за словами Дениса Шмигаля, він дав позитивний ефект: за попередній тиждень, станом на 30 листопада, було на 6 тис. нових випадків COVID-19 менше, ніж прогнозувалося. Крім того, посилення заходів дозволило стабілізувати ситуацію в лікарнях.

«У вихідні та в буденні дні діятимуть обмеження помаранчевої зони на території всієї країни», — сказав керівник уряду.

За даними Міністерства охорони здоров'я на 2 грудня, від початку епідемії в Україні захворіли 758 264 людини, одужали — 369 054, померли — 12717.

На тлі поширення COVID на підтримку кількатижневого локдауну вже висловилися міністр культури Олександр Ткаченко, радник голови Офісу президента Тимофій Милованов, а також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Фото на головній: Кабінет міністрів України