Web Analytics

Уряд має за 10 днів посилити захист енергооб'єктів: указ Зеленського

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони щодо захисту об’єктів критичної інфраструктури.

Указ №695/2023 Володимир Зеленський підписав 19 жовтня.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 жовтня 2023 року «Про організацію захисту та забезпечення безпеки функціонування об'єктів критичної інфраструктури та енергетики України в умовах ведення воєнних дій», — вказано в документі, опублікованому на сайті глави держави.

РНБО доручила Кабінету міністрів у 10-денний термін, серед іншого, забезпечити:

  • належний інженерний та фізичний захист об'єктів критичної інфраструктури (йдеться про захист від дронів, підготовку систем оповіщення й укриттів для персоналу, розміщення запасних пунктів управління у захищених місцях);

  • збільшити кількість і посилити обороноздатність вогневих груп ЗСУ та Нацгвардії України, які охороняють такі об’єкти;

  • вжити заходів, щоб оператори критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору створили резерви обладнання, запчастин тощо для своєчасного ремонту.

Скріншот: president.gov.ua

 

За даними Міністерства енергетики на 20 жовтня, через обстріли без світла залишається частина споживачів у  Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях.

Минулої доби на Донеччині знеструмлювалися чотири населених пункти, на Дніпропетровщині — два.

«Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. Загалом за добу енергетики заживили 16,5 тисячі споживачів. Більшість із них — це абоненти в Донецькій та Запорізькій областях», — йшлося в повідомленні Міненерго.

Фото: Telegram/«Укренерго»

Міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що армія рф не полишила планів атакувати українську енергетичну інфраструктуру, що може значно ускладнити опалювальний сезон.

«Виклики, які нас очікують протягом наступного опалювального сезону, величезні. І пов’язані вони з атаками, які росія і далі буде продовжувати, масовано і системно бити по нашій енергосистемі», — зазначав Галущенко.

Блок новин за темою