Web Analytics

Український науково-клінічний центр протезування та реабілітації у Харкові поновив роботу

Зараз в установі працюють понад 20 фахівців, поступово збільшується кількість пацієнтів.

Про це «МедіаПорту» розповіла директорка центру Антоніна Салєєва.  

«Станом на 24 лютого 2022-го в Центрі перебувало 130 пацієнтів, їх евакуювали до безпечних місць. Установа призупинила роботу, але вже в березні 2022-го відновила її у Кропивницькому у співпраці з обласною лікарнею міста. З вересня того ж року організували спільну роботу з центром комплексної реабілітації «Галичина» у Львові. З кінця 2022-го центр намагався повернутися в Харків. Поступово відновлювали роботу: першого пацієнта прийняли 13 грудня 2023-го. Зараз у нас працюють понад 20 фахівців, поступово збільшується кількість пацієнтів»,  — говорить керівниця.

Фото: Сергій Козлов

Зараз у центрі реалізують проєкт «Протезування як частина життя». Завдяки благодійному фонду «Харків з тобою» та фонду The King Baudouin Foundation (Бельгія) установа зможе: 

  • надати безоплатні комплексні пакети реабілітаційних послуг (підготовка до протезування, відновлення фізичних можливостей та навчання користування протезом після протезування) до 80 пацієнтам, які втратили кінцівки через війну; 
  • провести ремонтні роботи — замінити вікна, пошкоджені обстрілами;
  • облаштувати «кімнату безпеки» на «нульовому» поверсі для пацієнтів та персоналу. 
Фото: Сергій КозловФото: Сергій Козлов

Керівниця установи наголошує, що реабілітація для пацієнтів надважлива для подальшого повноцінного життя, як і якість протезів.  

«Кожному пацієнту, незалежно від віку, потрібно бути мобільним, значний частині з них — мати можливість працевлаштуватися. Отже, якість протезу в цьому відіграє вирішальну роль. Реабілітація також надважлива, бо яким би якісним не був протез, якщо людина не вміє ним користуватися, в ньому немає сенсу. Ми ставимо собі за мету навчити людину жити із новою біотехнічною системою на рівні верхньої або нижньої кінцівки», — говорить Салєєва.

Фото: Сергій Козлов

Український науково-клінічний центр протезування та реабілітації працює в Харкові з 1946 року. У ньому допомагають пацієнтам з усіх регіонів України. Фахівці центру — автори нових конструкцій протезних і ортезних систем, нових методик із реабілітації. Методики й обладнання установи моделюють різний характер навантажень і умови пересування, передбачають зворотній зв'язок із пацієнтом. 

З 2014 року центр почав працювати з військовими. До повномасштабного вторгнення установа обслуговувала 2 тис. пацієнтів на рік, у команді працювало 250 фахівців. 

5 жовтня 2023 року Харківська облрада прийняла у комунальну власність Центр протезування та реабілітації.

Чільне фото: Сергій Козлов 

Блок новин за темою