Web Analytics

Український уряд розширив санкції проти Росії

Кабінет Міністрів України розширив перелік заборонених до ввозу на територію України товарів походженням з Росії, а також ввів спеціальні мита на товари з РФ. 

Рішення, що розширює постанову від 30 грудня 2015 року «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації», Кабмін ухвалив сьогодні, повідомляє Урядовий портал.

До ввезення на територію України заборонені портландцемент, глиноземний цемент, цемент шлаковий, сульфатостійкий цемент і подібні гідравлічні цементи, забарвлені або незабарвлені, готові або у вигляді клінкерів, а також фанера клеєна, панелі фанеровані та аналогічні матеріали з шаруватої деревини.

Як зазначають у Кабміні, імпорт цементної продукції з Росії на територію України за підсумками 2018 року становив майже $17 млн, обсяг імпорту фанери з Росії у 2018 році становив близько $19,7 млн.

Окрім того, Уряд ухвалив рішення про застосування спеціального мита на всі товари походженням з Російської Федерації за винятком вугілля, коксу, бензину, скрапленого газу та фармацевтичної продукції. 

Відтак, з 1 серпня 2019 року під час ввезення на митну територію України товарів походженням з Російської Федерації, незалежно від інших видів мита, запроваджується спеціальне мито у відсотках до митної вартості товарів за визначеними ставками.

Мито надходитиме до спеціального фонду Державного бюджету та використовуватиметься для фінансування заходів з імпортозаміщення, зазначають в Уряді. 

«Сьогодні ми ухвалюємо рішення про те, що ми введемо дзеркальні санкції по відношенню до Росії, ми введемо ембарго на ті товари, які на сьогодні абсолютно повністю або виробляємо в Україні, або можемо їх замінити... І наступне — ми введемо спеціальні мита на російські товари для того, щоб абсолютно гідно по цих трьох напрямках дати відповідь агресору, який економічно хоче нанести шкоду нашій державі», — сказав під час засідання Уряду прем'єр Володимир Гройсман

У квітні РФ заявила про заборону експорту до України нафти та нафтопродуктів.

Читайте також: Курс на Європу: чи вдається підприємствам вийти на нові ринки