Web Analytics

Українські консули планують відвідати поранених моряків у СІЗО цього тижня — Геращенко

Російська сторона досі не надала офіційної інформації щодо про стану здоров’я поранених українських моряків, яких Збройні сили РФ захопили у Керченській протоці 25 листопада, заявляє народний депутат Ірина Геращенко.

Трьох поранених українських моряків перевели до Лефортова — слідчого ізолятора у Москві, повідомила Геращенко на своїй сторінці у Facebook. Досі їх утримували в іншому СІЗО — «Матроська тиша».

«Як поінформувало мене МЗС України, трьох поранених українських моряків — військовополонених, перевели до Лефортова. Російська влада заявила, що певний час «вони будуть на карантині». Українські консули вже добиваються зустрічі з ними та сподіваються, що до кінця тижня зможуть особисто побачити хлопців», — зазначила Геращенко.

Вона також додала, що російська сторона досі не надала офіційної інформації щодо про стану здоров’я поранених, «ігноруючи Женевські конвенції та норми міжнародного гуманітарного права».

25 листопада Збройні сили РФ атакували та захопили в Керченській протоці три українських судна. У полон потрапили 24 українських моряка. Всіх було заарештовано. Трьох поранених доправили до «Матроської тиші», решту — до «Лефортова». Під час засідань 15 та 16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив морякам термін перебування під вартою до 24 квітня.

Під час засідання 24 січня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці: закликала Росію звільнити полонених моряків і забезпечити вільний прохід для суден.

Читайте MediaPort у Telegram