Web Analytics

Українська співачка Promsonya у Харкові виконала нові пісні

Дві нові композиції співачки з Костянтинівки Софії Пилипенко присвячені рідним місцям.

На акустичному концерті у Харкові у культурному центрі Art Area ДК 13 травня солістка проєкту Promsonya розповіла, як багато її пов’язує з Харковом. Вона навчається у Харківській державній академії культури, майже всі її близькі друзі — з Харкова, і першу в житті пісню Софія написала тут.

«Якщо що, я все це не вигадую! — сказала Promsonya зі сцени. — Але у мене є пісня і про поганих друзів, не з Харкова. З Костянтинівки, звідки я родом, якщо хто не знав. Місто Костянтинівка Донецької області, яке я дуже люблю. У мене у тому місці були погані друзі... А може, я була поганим другом, не знаю».

У Харкові Promsonya заспівала вже відомі треки, серед яких «Ганчірка», «Майже гола», та вперше виконала дві пісні, яких ще немає у широкому доступі. 

Підводку до кожної пісні Софія присвячувала історіям з Харкова та багато жартувала

Пісня «Друг» розповідає про стосунки з другом, який «кличе, лише коли боляче». Ще одна нова композиція Promsonya присвячена Святогірську та спогадам про це місце: «Якщо це святі гори, там має бути озеро з вогню, я готова пірнати у нього. Хоча давно порожнє пекло, всі зібрались тут…».

Софія виступала у Харкові у день народження свого батька — композитора Івана Пилипенка, з яким співачка разом створила проєкт Promsonya. На концерті Софія виконала пісню «Батько», а також подякувала харків'янам за їхню хоробрість. 

«Я трошки людина боязка. Після донецького досвіду — тим більше. Але я дуже рада, що приїхала. Це прозвучить пафосно, але для мене честь виступати перед вами», — сказала Софія.

Наприкінці концерту Promsonya розіграла серед глядачів свій сет-лист зі списком пісень та власними помітками, виручивши за нього 1200 гривень на підтримку ЗСУ. 

Дивіться фрагмент виступу у TikTok


Українське видання «Слух» назвало стиль Promsonya зворушливим бедрум-попом із прифронтових територій. Її дебютний мініальбом L’abri Cotier вийшов у 2021.

Як і Харків, рідне місто Софії Костянтинівка періодично потрапляє під російські обстріли. 13 травня внаслідок обстрілу окупантів у Костянтинівці загинули двоє людей, серед десятьох поранених — 15-річна дівчина.