Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку — за прикладом Швеції та Фінляндії.

Про подання заявки Володимир Зеленський заявив у відеозверненні 30 вересня.

У зверненні до українців він зазначив, що провів сьогодні засідання Ставки верховного головнокомандувача та Ради національної безпеки та оборони. За їхніми підсумками є три головні рішення.

Перше, за словами Зеленського — повернення миру лише шляхом посилення України й вигнання окупантів з усієї території.

Друге — Україна готова до діалогу з Росією, але вже з іншим її президентом. «Саме наша держава завжди пропонувала Росії домовитися про співіснування на рівних, чесних, гідних і справедливих умовах. Очевидно, що з цим російським президентом це неможливо. Він не знає, що таке гідність і чесність», — пояснив Зеленський.

Третє — усі фактичні досягнення держави мають бути закріплені юридично. Для цього Україна подає заявку на вступ до НАТО — за пришвидшеною процедурою.

«Ми де-факто союзники. Цього вже досягнуто. Де-факто ми вже пройшли свій шлях у НАТО. Де-факто ми вже довели взаємосумісність зі стандартами Альянсу, вони реальні для України – реальні на полі бою і в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто», — зазначив глава держави.

Сьогодні ж Україна подає заявку, щоб зробити це й де-юре, додав він.

«За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми знаємо, що це можливо. Ми бачили, як цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до Альянсу без Плану дій щодо членства», — сказав Зеленський.

Він додав, що розуміє процедуру — необхідність погодження всіх членів Альянсу. І поки це відбуватиметься, пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України та всієї Європи згідно з Київським безпековим договором, що вже розроблений і представлений іноземним партнерам.

«Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО», — резюмував Володимир Зеленський.

Заява щодо вступу до НАТО пролунала на тлі оголошеного президентом РФ Володимиром Путіним незаконного «приєднання» до Росії окупованих українських територій: Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Як повідомляється на сайті Кремля, 30 вересня Путін підписав відповідні договори з представниками окупаційних «адміністрацій».

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.