Україна отримала від МВФ майже 700 млн доларів

Україна 24 листопада отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by.

Про отримання траншу повідомив керівник Національного банку Кирило Шевченко.

«Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі 500 млн спеціальних прав запозичення (еквівалент 699 млн доларів). Ці кошти надійдуть на рахунки уряду в Національному банку України й збільшать міжнародні резерви», — написав він у Facebook.

Сьогодні Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі 500 млн СПЗ...

Опубликовано Кирило Шевченко Среда, 24 ноября 2021 г.

22 листопада у Міжнародному валютному фонді звітували про завершення першого перегляду програми stand by для України.

«Виконавча рада МВФ завершила сьогодні перший огляд економічної діяльності України в рамках 18-місячної угоди Stand-By (SBA), яка була затверджена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дає змогу владі отримати еквівалент приблизно 699 млн доларів (500 млн спеціальних прав запозичення), внаслідок чого загальна сума виплат за поточною SBA становить приблизно 2,8 млрд доларів (2 млрд спеціальних прав запозичення)», — йдеться у повідомленні фонду.

У МВФ нагадали, що українська сторона також має виконати низку зобов'язень.

«У рамках узгоджених пріоритетів політики українська влада зобов'язалася повернути податково-бюджетну політику в режим, що відповідає середньостроковій стійкості боргу, захищаючи при цьому соціально вразливі верстви населення, зміцнюючи управління доходами та знижуючи фіскальні ризики від квазіфіскальних операцій, у тому числі в енергетиці», — наголосили у фонді.

Фото: cfr.org

Президент Володимир Зеленський заявив, що кошти спрямують на боротьбу з наслідками COVID-19 та забезпечення фінансової стабільності.

«Вдячний раді директорів МВФ за позитивне рішення щодо завершення перегляду програми stand-by, яке передбачає виділення Україні траншу обсягом близько 700 млн доларів. Ці кошти ми спрямуємо на підтримку фінансової системи та боротьбу з наслідками COVID19. Програма МВФ буде продовжена», — мовиться у повідомленні на сторінці Зеленського у Twitter.


Перший транш від МВФ за цією програмою обсягом близько 2,1 млрд доларів Україна отримала у 2020 році.

Фото на головній: The Brookings Institution 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.