Web Analytics

Україна отримає ще 9 млн доз вакцини від COVID — МОЗ

До кінця літа Україна очікує нові партії протикоронавірусних вакцин CoronaVac, Moderna і Pfizer.

Про плани щодо постачання препаратів розповів на брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, до кінця літа Україна отримає щонайменше 9 млн доз вакцини, з них 8 млн — вже у липні, повідомляє «РБК-Україна».

«У липні приїде 5,32 млн доз CoronaVac — це за додатковим контрактом, який вже підписаний. Ще 2 млн доз вакцини Moderna очікується за COVAX від США. Ще приїде якнайменше 1 млн доз вакцини Pfizer у липні. Скільки її буде в серпні, будемо знати трохи пізніше, але так само щонайменше 1 млн», — навів цифри міністр.

Крім того, Україна чекає на 4 млн доз препарату Novavax.

Фото: Facebook/Віктор Ляшко

МОЗ також сподівається на відновлення поставок індійської вакцини CoviShield. Проте терміни поки що не визначені, тривають перемовини, пише ZN.ua.

«Це велика проблема. 500 тисяч доз індійської AstraZeneca мали надійти ще наприкінці травня. Безпосередньо власник заводу, який був на зустрічі з президентом України, обіцяв це. І говорив це привселюдно. Вже липень, але вакцини поки що немає», — каже Ляшко.

За його інформацією, виробник заборгував Україні 1,5 млн проплачених доз. Індія поки що використовує препарат для власних потреб, оскільки у країні щодня фіксується 40-50 тис. нових випадків хвороби.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Міністр також розповів, що уряд України працює над тим, щоб українців, щеплених CoviShield і CoronaVac, пускали до Європейського Союзу.

«Міжнародне право каже: якщо встановлена норма, що при перетині кордону людина має бути вакцинована від якоїсь інфекційної хвороби, обов'язково має бути вакцина, визнана ВООЗ. Тобто міжнародне право гарантує: якщо ВООЗ визнала вакцину, то будь-який регулятор всередині країни не може не пускати людину, якщо вона покаже повний курс щеплень», — заявив Ляшко.

Він нагадав, що CoviShield і CoronaVac визнані ВООЗ, але Європейське агентство лікарських засобів поки їх не визнає.

Україна також домовляється про визнання сертифікатів вакцинації з усіма країнами ЄС.

«Кожна країна ЄС може самостійно домовитися про взаємовизнання національних COVID-сертифікатів і необов'язково з конкретним переліком вакцин. Зараз наше МЗС працює над цим з усіма країнами. Думаю, що протягом місяця ЄС відкриє доступ для мандрівників, які вакциновані цими препаратами», — сподівається Віктор Ляшко.

Тим часом МОЗ і Міністерство цифрової трансформації хочуть удосконалити карантинний застосунок «Вдома» до настання можливої осінньої хвилі COVID-19.

«Ми призупинили програму «Вдома» зараз, коли знизилася кількість хворих. На початку червня ми зустрілися з Мінціфри і домовилися, що нам потрібне перезавантаження застосунку, він має бути вдосконалений», — цитує Ляшка «Інтерфакс-Україна».

Міністерства домовилися оновити застосунок влітку. Потім програму знову запустять — у новому вигляді та «з розумінням проблемних питань».


З 2 липня на пункті пропуску «Гоптівка» на кордоні з Росією проводитимуть експрес-тестування на коронавірус.