Web Analytics

Убитого під час окупації письменника Володимира Вакуленка відзначено орденом «За заслуги»

Відповідний указ підписав президент України. 

З нагоди Дня Соборності України орденами «За заслуги» ІІІ ступеня посмертно нагороджені письменники Вікторія Амеліна, Володимир Вакуленко-К., Максим Кривцов та актор Василь Кухарський.

Цим же указом відзначені різними державними нагородами військові та цивільні, працівники установ, підприємств, організацій.

«За значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, сумлінне виконання професійного обов’язку», — сказано в документі.

На прощанні з Володимиром Вакуленком

Серед нагороджених — начальниця Дворічанської селищної військової адміністрації Куп’янського району Галина Турбаба. Вона отримала орден княгині Ольги ІІІ ступеня. 

Керівницю громади під час окупації російські військові двічі заарештовували, сукупно вона провела у полоні 83 дні.

Галина Турбаба

Письменника Володимира Вакуленка катували та застрелили під час окупації його рідного села на Ізюмщині навесні 2022 року. Справу про його вбивство скерували до суду


Українська письменниця Вікторія Амеліна, яка зазнала поранень внаслідок російського ракетного удару по центру Краматорська Донецької області, померла в лікарні 1 липня. Їй було 37 років.

Про загибель на фронті Максима Кривцова стало відомо 7 січня 2023 року. Його інтерв’ю вийде у новій збірці харківського видавництва

Актор театру та кіно Василь Кухарський отримав тяжке поранення в бою у вересні 2023-го. Помер 7 грудня у київській лікарні. 


Читайте також: «Його рюкзак знало все село», — колишній в’язень окупантів з Капитолівки про вбитого письменника Вакуленка 

Чільне фото: pen.org.ua

Блок новин за темою