Web Analytics

«Убезпечити від тисняви»: в метро пояснили, нащо анонсували агітаційний концерт

Прийти на концерт, що проводився на площі Свободи під патронатом мера Харкова і кандидата від «Опозиційного блоку» Геннадія Кернеса напередодні парламентських виборів, у підземці закликали із міркувань безпеки. 

Про це «МедіаПорту» повідомили у КП «Харківський метрополітен» у відповідь на інформаційний запит, що розглядався місяць. 

«Через систему сповіщення Харківського метрополітену транслюються оголошення, які стосуються безпеки пасажирів та змін режиму роботи метрополітену, щоб пасажири могли заздалегідь планувати поїздки в метро, враховуючи можливі незручності. З огляду на це метрополітен інформував пасажирів про проведення масового заходу на майдані Свободи», — відповіли у прес-центрі управління метро. 

Як йдеться у відповіді, в метрополітені не виключали, що «на вимогу поліції під час проведення 18.07.19 масового заходу на майдані Свободи можуть бути зачинені для обслуговування пасажирів станції «Університет» та «Держпром», аби убезпечити пасажирів від створення тисняви при вході в метро».

18 липня станції не зачиняли. І жодного попередження про можливі незручності в повідомленні, що звучало в метро, не було: 

«Під патронатом Харківського міського голови — концерт 18 липня о восьмій вечора на найбільшій площі Європи — грандіозне шоу. Гайтана, Поліграф ШарікOFF та Ірина Білик. Приходь, зарядися гарним настроєм на концерті, що організований для тебе Геннадієм Кернесом». 

Одночасно з відправленням запиту кореспондент «МедіаПорта» телефонував до відділу з питань реклами в метро та спробував замовити анонс заходу з використанням системи сповіщення підземки. Там повідомили, що таких послуг не надають, а те, що було напередодні концерту під патронатом мера — соціальна реклама. 

У запиті «МедіаПорт» просив надати копію документа, яким регулюється робота системи сповіщення метро, проте такого документу редакція не отримала.  


Згадувань політичної партії, яка проводить захід, у голосових повідомленнях в метро не було. Однак, за змістом концерт був агітаційним. 

У «Громадянській мережі «Опора» побачили в анонсуванні концерту в підземці ознаки правопорушення, передбаченого ст. 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму). 

«Через гучномовці в метро закликали на концерт, який мав відбутися за підтримки міського голови. Але це був агітаційний концерт на підтримку партії «Опозиційний блок». Закон України «Про вибори народних депутатів України» прямо забороняє використовувати в цілях агітації громадський транспорт, метро, гучномовці в метро», — коментував тоді координатор «Опори» у Харкові Микола Зінченко.

Звертаючись зі сцени на концерті, співак Поліграф Шарікoff сказав, що фотографія Геннадія Кернеса має бути в червоному куті кожного дому.    «Там, де ікона раніше висіла, там Геннадій Адольфович», — сказав на тому концерті артист. Фото: kh.suspilne.media

«Опозиційний блок», а з ним і Геннадій Кернес, який йшов за списком партії під третім номером, не пройшли до парламенту. З представників цієї політсили в мажоритарних округах на Харківщині переміг тільки Дмитро Шенцев.  

За даними з остаточного звіту про використання виборчого фонду партії, «Опозиційний блок» витратив на агітацію 90,5 млн грн.