Web Analytics

У Вовчанській громаді оголосили обов’язкову евакуацію дітей

У Вовчанській громаді Чугуївського району Харківщини оголосили обов’язкову евакуацію дітей. Планують вивезти у безпечніші місця близько 200 неповнолітніх з дев’яти населених пунктів.

Про це розповів в ефірі національного телемарафону голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

«Днями ми на Раді оборони області ухвалили рішення щодо обов’язкової евакуації дітей з Вовчанської територіальної громади, дев’яти населених пунктів», — зазначив він.

Загалом планують евакуювати 194 дитини, з них 144 — з Вовчанська. Попередньо, вивозитимуть до Харкова, далі — з’ясовуватимуть у родин, де б вони хотіли бути.

«Для нас пріоритет — вивезти за межі Харківської області, але люди не хочуть виїжджати далі, ніж до Харкова. Однак у нас місця зарезервовані як у Харкові, так і в інших областях — Полтавській, Рівненській тощо», — сказав голова ОВА.

Він додав, що населені пункти, де оголосили евакуацію, практично щодня обстрілюють з різних видів зброї — артилерії, танків, ракетних комплексів тощо.

«Неохоче люди виїжджають. Але ми їм роз’яснюємо, що пріоритет — це безпека їхніх дітей та їх самих», — зазначив Олег Синєгубов.

В ОВА обіцяють, що всі евакуйовані родини отримають тимчасове житло, гуманітарну та іншу допомогу. Дітям забезпечать можливість навчатися.

Безпека цивільного населення, передусім дітей, залишається для нас пріоритетом. На жаль, ворог продовжує щоденно обстрілювати деякі прикордонні громади Харківщини. Це наражає дітей на постійну небезпеку. Саме тому на Раді оборони області ухвалили рішення про обов’язкову евакуацію дітей із окремих 9 населених пунктів Вовчанської громади Чугуївського району. Загалом на території Вовчанської міської громади перебувають 194 дитини, з яких у місті Вовчанськ - 144. Їх необхідно евакуювати у більш безпечні населені пункти області разом щонайменше з одним з батьків або іншим опікуном. Усі родини, що будуть евакуйовані отримають тимчасове житло, гуманітарну та іншу допомогу. Також для евакуйованих дітей буде організований освітній процес на нових місцях проживання.

Опубликовано Олег Синєгубов Понедельник, 17 июля 2023 г.

Російські військові вранці 17 липня обстріляли Вовчанськ Харківської області, 64-річний чоловік зазнав поранень.

Фото на головній: ГУ ДСНС у Харківській області