Web Analytics

У виборчкомі на Харківщині втратили печатку

У голови дільничної виборчої комісії у селі Роздолля Первомайського району зникла печатка. 

Про це повідомляє відділ комунікації Головного управління Нацполіції в Харківській області.

«Голова виборчої дільниці пояснила, що востаннє вона користувалася печаткою 20 березня. 22 березня вона взяла її у секретаря для того, щоб скласти відповідні документи стосовно охорони публічного порядку під час виборів. Вже прибувши до Первомайського відділу поліції, жінка виявила відсутність печатки у своїй сумці. За яких обставинах вона зникла, голова пояснити не може», — йдеться у повідомленні.

Як з'ясували спостерігачі «Громадянської мережі «Опора», інцидент стався вранці 22 березня на виборчій дільниці №630730, до якої належать села Роздолля та Крюкове Первомайського району. 

Село Роздолля розташоване за 25 км від Первомайського та за 110 км від Харкова. Google Maps

Секретар ДВК передала печатку голові в пластиковому файлі разом із штемпельною подушечкою, розповіла голова виборчкому Юлія Д'яченко.

«Загорнули, поклали печатку мені в сумку. Секретар попросила мене сходити до голови сільради, щоб сказати, що не закривається сейф і я залишила сумку у неї. Мене не було може хвилин 15-20, я сходила до голови сільради, прийшла з ним, показала йому сейф, сумка весь цей час була в секретаря. Потім я взяла сумку і не перевіряючи поїхала в Первомайськ. Коли зустрілась з дільничним, печатку не виявила. Висипала всю сумку йому на капот, але печатки не було. Подушечка ця була, файлик був, а печатки не було», — повідомила голова дільничної виборчої комісії Юлія Д'яченко.

Окрім поліції, про зникнення печатки сповістили Центральну виборчу комісію, розповіла «Опорі» голова окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №178 Ольга Атаян.

Тепер для ДВК мають виготовити заміну. 

Кримінальне провадження відкрили за ч. 1 ч. 357 Кримінального кодексу України (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження). 

За законом «Про вибори Президента України» кожна дільнична виборча комісія має власну печатку визначеного Центральною виборчою комісією зразка. Печатки дільничних виборчих комісій, як і окружних, мають форму кола діаметром 40 мм. Печатка ДВК проставляється у визначених місцях кожного виборчого бюлетеня, використовується при опечатуванні скриньок, сейфу, в якому зберігаються бюлетені, контрольних листів дільничної виборчої комісії тощо. У центрі печатки окружної та дільничної виборчих комісій, що виготовляються на заміну втрачених (пошкоджених тощо), розміщується літера «Д».