Web Analytics

У Туреччині оголосили семиденну жалобу за загиблими від землетрусу

6 лютого на південному сході Туреччини сталися два потужні землетруси. Сильні поштовх відчувалися й на північному заході Сирії. У двох країнах загинули понад 4 тис. людей.

Перший землетрус, з епіцентром у турецькій провінції Кахраманмараш, стався у ніч на 6 лютого. За даними Управління з ліквідації наслідків стихійних лих і надзвичайних ситуацій Туреччини, його магнітуда становила 7,7. Поштовхи відчули у сусідніх країнах: Лівані, Ізраїлі, на Кіпрі, Румунії, Грузії.

Кількома годинами пізніше стався ще один землетрус, магнітудою 7,6. Загалом зафіксували понад 300 підземних поштовхів.

За інформацією на ранок 7 січня, кількість загиблих у Туреччині вже перевищила 3400. Поранених — понад 21 тис.

Користувачі соцмереж і ЗМІ поширюють фото і відео наслідків.

Відомо про численні руйнування, під завалами ще шукають людей, повідомляє Anadolu. Рятувальні роботи тривають у 10 провінціях: Кахраманмараше, Газіантепі, Шанліурфі, Діярбакірі, Адані, Адіамані, Османіє, Хатаї, Кілісі та Малатьї. До них залучили 25 тис. турецьких рятувальників, їм допомагають фахівці із 65 країн.

«Постачання допомоги та вантажів у зону землетрусу здійснюються також 54 літаками ЗС Туреччини, сил жандармерії та берегової охорони. На підтримку мешканців зони лиха виділено 10 морських суден», — зазначає інформагентство.

Влада просить жителів поки не повертатися до пошкоджених будинків.

У сусідній Сирії наразі відомо щонайменше про 1,6 тис. загиблих — у провінціях Ідліб, Алеппо, Хама, Латакія та Ракка.

До посольства України в Туреччині на ранок 7 лютого надійшли заяви про 27 українців, які не виходять на зв’язок після землетрусу, розповів речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко. Їх шукають разом із турецькими рятувальниками.

«Наше посольство розшукало шістьох українців, які не виходили на зв‘язок після землетрусу. Їхній стан задовільний, загроз життю немає», — розповів він.

За даними Ніколенка, у частини громадян зруйноване житло, вони оселилися у турецьких родичів. Консул підтримує з ними зв‘язок.

Інформація про загиблих внаслідок землетрусу українців поки не надходила. 

Олег Ніколенко також нагадав, що для отримання допомоги можна звертатися на гарячі ліні:

  • до посольства України в Туреччині: +90 539 550 98 98;
  • до МЗС України: +380 44 238 15 88.

Згодом посол України в Туреччині Василь Боднар додав, що зв’язок встановили ще з трьома українцями, передає «Інтерфакс-Україна». Їхньому життю нічого не загрожує.

Решта 18 на зв'язок поки не виходили.

«Насамперед це пов'язано з тим, що немає комунікації з регіоном Хатай — це епіцентр самого землетрусу», — пояснив Боднар.

Посол сподівається, що 7-8 лютого матиме «повну картину» щодо  зниклих українців.

Як повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, до Туреччини відправляють групу українських рятувальників.

«Україна готова направити велику групу рятувальників до Туреччини для надання допомоги у реагуванні на кризу. Ми тісно співпрацюємо з турецькою стороною для координації їхнього розгортання», — написав він у Twitter.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Туреччині.

«З метою сприяння подоланню наслідків надзвичайної ситуації, що склалася в Турецькій Республіці внаслідок землетрусу, відповідно до статті 10 Закону України «Про гуманітарну допомогу» постановляю: надати гуманітарну допомогу Турецькій Республіці», — мовиться у документі.

Забезпечити надання допомоги має Кабінет міністрів. 

Президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив семиденну жалобу за загиблими.

«Через землетруси, які сталися в нашій країні 6 лютого, оголошено національний траур на сім днів», — сказав він.

Прапор Туреччини буде приспущений на території країни та в усіх її закордонних представництвах до заходу сонця 12 лютого.