Web Analytics

У «Тепломережах» погодили підвищення тарифів

На комунальному підприємстві «Харківські теплові мережі» обговорили підвищення тарифів на послуги з теплопостачання і гарячої води майже на 22%. 

Тарифи обговорили і погодили на тому ж рівні, що був запропонований, повідомила «МедіаПорту» речниця «Тепломереж» Тетяна Чуйкова. Тепер розрахунки має затвердити Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.  

Тарифи на централізоване опалення «ХТМ» пропонується підвищити на 21,9%: для житлових будинків з тепловими лічильниками — до 1876,91 грн/Гкал замість 1539,50 грн/Гкал, для будинків без лічильників — до 48,01 грн за 1 кв. м за місяць замість 39,38 грн.

Тариф на гарячу воду планують підвищити на 21,6%: для помешкань із рушникосушильниками — 113,39 грн за 1 куб. м замість 93,22 грн, без рушникосушильників — до 104,98 грн замість 86,32 грн.

Серед головних причин підвищення тарифів у «ХТМ» назвали збільшення вартості виробництва, транспортування і постачання теплової енергії для потреб населення, зростання середньої зарплатні та витрат на оплату праці. Комунальники також врахували подорожчання постачання природного газу, вугілля, послуг водоканалу, витрат на електроенергію і сплату екологічного податку.

Під час обговорення деякі учасники нагадали про проблеми, які виникали на початку опалювального сезону, і поскаржилися на якість послуг «Тепломереж».

Гендиректор підприємства Сергій Андрєєв сказав, що опалювальні системи в Харкові були запущені «практично вчасно», а дефекти ліквідовувалися «в нормативні терміни». За його словами, значна частина мереж вже застаріла і потребує оновлення.

«Нічого не буде краще після 40-50 років експлуатації. Щоб покращити, треба модернізувати», — сказав він.

За словами Андрєєва, у тарифі витрати на модернізацію не закладено: тепломережі планують оновляти за кошти міської ради та міжнародних організацій.

Підприємству нагадали про кримінальні провадження, у яких фігурують підрядники «ХТМ». Андрєєв відповів, що це питання мають вирішувати правоохоронні органи та суд.

На зауваження щодо необхідності проведення аудиту керівник підприємства відповів, що такі перевірки вже проводилися в рамках роботи зі Світовим банком. 

Сергій Андрєєв також прокоментував пропозицію економити кошти підприємства на тендерах і за рахунок цього підвищувати зарплатню.

«Те, що ми зекономимо на тендерах, на заробітну платню віднести ніяк не зможемо. Тому що в мене є фонд оплати праці, через який я перескочити не можу. Він закладений у тариф, і якщо я буду платити співробітникам більше, ніж закладено в тарифі, я буду використовувати кошти нецільовим чином. З цього приводу до мене обов’язково прийде прокуратура. Тому економія коштів на тендерах може бути спрямована лише на збільшення обсягів модернізації», — сказав він.

Нові тарифи «Харківські тепломережі» пропонують запровадити з 1 травня. Коли їх розгляне Національна комісія з держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, не повідомляється. 

Останнього разу тарифи на тепло і гарячу воду в Харкові підвищили 1 січня. Вартість послуг з надання централізованого опалення зросла на 17,8%, гарячої води — на 15,5%.

Читайте MediaPort у Telegram