Web Analytics

У Старосалтівській громаді поліцейські взяли під опіку кінну ферму: фото, відео

У Чугуївському районі Харківщини двоє правоохоронців взяли під опіку майже 30 коней, які залишилися на покинутій господарем фермі.

Кінний комплекс у Старосалтівській громаді неподалік Вовчанська потрапляв під обстріл понад 30 разів, повідомили в Головному управлінні Нацполіції в Харківській областіУтім, тут залишаються породисті скакуни.

Фото: ГУНП у Харківській області

Доглядати за ними допомагають поліцейські офіцери Старосалтівської громади Дмитро Новицький та Денис Керпек.

«Після окупації господар покинув ферму та виїхав до російської федерації. Тут залишилось 28 коней, і з серпня ми їм допомагаємо», — розповів Дмитро Новицький.

Фото: ГУНП у Харківській області

Фото: ГУНП у Харківській області

З усіх працівників залишився лише конюх Олексій, який майже весь час проводить з конями: прибирає, вигулює, годує. Загалом він працює у клубі 12 років.

«Я не міг залишити тварин помирати, але і самому було важко давати раду. На щастя, Денис з Дімою узялися за це господарство та почали допомагати. Вони домовляються з місцевими фермерами, волонтерами. Привозять сіно, овес, сіль», — каже Олексій.

Фото: ГУНП у Харківській області

Фото: ГУНП у Харківській області

Під час обстрілів загинуло п’ятимісячне лоша, поранило кобилу. Вона досі не одужала — уламок залишився в тілі. Новицький та Керпек знайшли ветеринара, який погодився її оглянути.

Одна стайня розбита вщент, інша — пошкоджена. Найважче тут — взимку, зазначає конюх. Раніше стайні опалювалися, а тепер дров немає, а у пошкоджених спорудах багато щілин.

Фото: ГУНП у Харківській області

«Ми з хлопцями-поліцейськими своїми силами підлатали дах, вікна плівкою забили. Але все одно холодно, вода замерзає. Доводиться розморожувати, щоб напоїти коней. Літом легше, вони самі пасуться. І дуже потрібна їжа для коней. Буває таке, що вони два дні їдять, а потім два дні стоять голодні, бо ніде узяти їжу», — говорить Олексій.

 

Поліцейські кажуть, що юридично розв’язати питання не вдається — власник забрав всі документи та на зв'язок не виходить. Місцеві жителі пропонували забрати коней — по одному або по два, але віддати їх просто так неможливо. Тож офіцери продовжують доглядати тварин: звертаються по допомогу до волонтерів і фермерів, частину харчів і побутові речі для клубу дістають самі.

Блок новин за темою