У МОЗ пояснили, чому готові повернутися до адаптивного карантину

У Міністерстві охорони здоров’я заявляють про зниження захворюваності на COVID-19 і готуються повертатися до адаптивного карантину.

Про ситуацію з коронавірусною хворобою в Україні розповів на брифінгу 2 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, кількість нових випадків минулого тижня скоротилося втричі порівняно з першим тижнем грудня 2020 року.

«Протягом минулого тижня виявили 27 157 випадків, за перший тиждень грудня було 89 322. Якщо подивитися на кількість госпіталізованих, то наразі цей показник становить 18 551 людей, а в першій тиждень грудня — 28 163. Кількість госпіталізованих скоротилася на 10 тис., кількість виявлених — втричі», — зазначив очільник МОЗ.

На тлі зниження показників міністерство пропонуватиме повернутися до адаптивного карантину.

«Щодо повернення до нормального життя. Згідно з нашою стратегією, ми хочемо повернутися до адаптивного карантину. Ми провели розрахунки і найближчим часом винесемо постанову на засідання Кабміну», — повідомив Степанов.

За словами міністра, наразі в Україні немає жодного регіону, який відносився б до червоної зони за показниками поширення COVID.

Загалом, додав він, Україна на 34-му місці в Європі за рівнем смертності від коронавірусної хвороби.

«У нас майже втричі менше людей померло від цієї хвороби, ніж, наприклад, у Великобританії. Або у 2,5 рази менше, ніж у Франції», — навів дані Максим Степанов.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 1 лютого, в Україні підтвердили 2394 новий випадок COVID. Найбільше — у Києві (285), Івано-Франківській (278), Запорізькій (217), Чернівецькій (159) та Харківській (158) областях. Одужали 11 457 хворих, померли — 156.

Загалом від початку епідемії захворіли 1 223 879 українців. Подолали недугу 1 035 372, померли — 22 924.

На Харківщині за добу зафіксували 158 випадків, кажуть у Харківському обласному лабораторному центрі. Найбільше — у Харківському районі (121, з яких 113 — у Харкові).

Загалом в регіоні підтвердили вже 78 136 випадків СOVID. Одужали 70 200 людей, померли — 1387.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

Адаптивний карантин, який вже запроваджували в Україні у 2020 році, передбачав поділ областей, районів і міст на зони (зелену, жовту, помаранчеву та червону), залежно від показників поширення COVID. Для кожної зони встановлювали певні обмеження — щодо роботи транспорту, відвідування навчальних закладів, проведення масових заходів тощо.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.