Web Analytics

У міськраді обіцяють перевірити інформацію про звалище на околиці Харкова

Чи є поряд з приватним підприємством «Харків-Еко», яке займається утилізацію небезпечних відходів, звалище хімікатів та медпрепаратів, мають з’ясувати два департаменти міськради.

Про засмічену територію у Немишлянському районі, де представники місцевих екологічних організацій у березні знайшли відходи медичної промисловості, на сесії сказав депутат Ігор Черняк.

«Зараз «Харків-Еко» безпосередньо на тій ділянці, яку ми сьогодні будемо передавати в оренду, привів усе у відповідність, але, тим не менше, там залишається велика проблема з прилеглою територією. За тією інформацією, яка є у мене, вони планують надалі отримувати ще більшу земельну ділянку», — розповів Черняк та попросив чиновників звернути увагу на звалище.

Міський голова Геннадій Кернес дав доручення керівникам Департаменту територіального контролю та Департаменту земельних відносин з’ясувати, що там відбувається. Він зазначив, що потрібно посилити контроль за забором питної води неподалік від звалища.

«Подивіться, щоб ця земельна ділянка була очищена від шкідливих речовин. На наступну сесію на скасування (договору оренди — ред.), якщо там що-небудь не так, — сказав Кернес. — Я вважаю, що такі питання, які зараз порушені, вони дуже важливі, тому що насправді ми даємо землю для того, щоб переробляли і прибирали відходи, а не залишали сміття після себе, а ми ще й залишаємося винні у цьому».

Він також розкритикував голову Харківської обласної державної адміністрації Юлію Світличну. 

«Ось звернувся Ігор Юрійович до голови обласної держадміністрації, а я можу сказати, що голова обласної державної адміністрації нічого в цьому плані не робить. І взагалі вона ховається...», — сказав Кернес. 

«МедіаПорт» звернувся до голови прес-служби ХОДА Вікторії Анопольської з проханням прокоментувати слова мера. Протягом дня вона не відповіла. Наприкінці грудня міський голова неоднозначно висловлювався в бік Юлії Світличної, але за добу у заяві на сайті мерії пояснив, що конфлікту з губернаторкою у міської влади не існує, є розбіжності.