Web Analytics

Завантаження...

У Маріуполі почалася евакуація мирних мешканців

Мешканців Маріуполя почали організовано вивозити із заблокованого російськими військовими міста. Перші евакуйовані вже у Запоріжжі.

Евакуаційна колона приїхала до Маріуполя увечері 30 квітня, повідомив командир полку «Азов» Святослав Паламар («Калина»). 

«Станом на 19:40 ми передали в домовлене місце 20 цивільних, яких вдалося визволити з-під завалів, — це жінки та діти. І ми надіємось, що ці люди поїдуть у напрямку домовленому, а саме — Запоріжжя, на підконтрольну Україні територію», — розповів Паламар.

На той момент обидві сторони дотримувалися режиму тишини.

Командир полку також наголосив, що «Азов» просить гарантій виїзду не тільки цивільних, а й поранених бійців.

Увечері 1 травня президент Володимир Зеленський підтвердив про початок евакуації мирних мешканців.

«Сьогодні вперше за всі дні війни запрацював цей життєво необхідний коридор. Вперше було дві доби припинення вогню на цій території. Вдалося вивезти вже понад сто цивільних — передусім жінок, дітей, які рятувалися від бойових дій саме там, саме на «Азовсталі», — сказав він у відеозверненні.

За словами Зеленського, до організації гуманітарного корідору долучилися Організація Об’єднаних Націй і Міжнародний комітет Червоного Хреста.

«Будемо й надалі робити все, щоб евакуювати наших людей із «Азовсталі», з Маріуполя в цілому. Організація таких гуманітарних коридорів — це один з елементів переговорного процесу, який триває. Він дуже складний. Але хоч би як було складно, вдалося врятувати понад 350 тисяч людей із районів бойових дій», — підсумував він.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що на «Азовсталі» разом з військовими залишаються заблокованими сотні мирних мешканців.

«Ситуація набула ознак справжньої гуманітарної катастрофи, бо у людей закінчується вода, їжа та медикаменти», — зазначила вона.

«Як би не складалася воєнна ситуація навколо Маріуполя, ми будемо боротися за кожного нашого воїна та цивільного, які залишаються в місті. Маріупольська гуманітарна операція триватиме, допоки не досягнемо своїх цілей — порятунку життів наших громадян», — додала Верещук.

Евакуйовані вже у Запоріжжі, звітували у Військовій службі правопорядку ЗСУ.

«Понад сто цивільних мешканців Маріуполя, які два місяці рятувалися разом із захисниками Маріуполя у підземних сховищах «Азовсталі» від бомбардувань та артобстрілів Російської Федерації прибули до Запоріжжя», — зазначили у відомстві.

У ВПС пообіцяли, що люди отримують все необхідне: гарячу їжу, ліки, продукти, психологічну допомогу. Постраждалих оглядають медики.

«Усі евакуйовані отримають у Запоріжжі затишний прихисток. Нарешті ці люди зможуть відчути себе в безпеці та відпочити», — запевнили у службі.

На 2 травня Мінреінтеграції анонсувало продовження евакуації мешканців міста. Автобуси запізнювалися, тож маріупольців просили залишатися біля ТРЦ «Порт Сіті» та чекати.

«Попри будь-які складнощі, евакуація мирного населення із Маріуполя до Запоріжжя обов’язково відбудеться», — заявили у міністерстві. 


18 квітня у Маріупольській міськраді заявили про погіршення ситуації на «Азовсталі», застосування росіянами надважких авіабомб. Повідомлялося, що на той час на заводі було близько 1000 мирних мешканців та військові, серед яких багато поранених.