Web Analytics

У Харківському літмузеї презентують книгу «Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова»

20 серпня виповнюється 180 років від дня смерті письменника Григорія Квітки-Основ’яненка. У день його пам’яті Харківський літературний музей запрошує на презентацію книги дослідника історії Андрія Парамонова «Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова».

У 2013 році за авторством Андрія Парамонова вийшла книга «Історія роду Квіток», у 2023-му ж письменник видав нову і доповнену версію. Книга «Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова» містить доповнений родовід Квіток, сучасну біографію Григорія Квітки-Основ'яненка, розширену історію села Основа і нову тему — Квітки у Харкові.

Видання також доповнене фотографіями та мапами.

«Усе своє життя Григорій Федорович провів у Харкові й займався не тільки письменництвом: служив у різних установах, дворянство обирало його предводителем, совісним суддею, головою Палати карного суду. Був директором театру, заснував Харківське товариство благотворіння і Харківський інститут шляхетних дівчат. Його п’єси завжди подобались харківській публіці і мали шалений успіх, тому що вони про Харків і харківців», — пише Андрій Парамонов.

У день пам'яті Григорія Квітки-Основ'яненка, 20 серпня, шанувальників його творчості запрошують відвідати могилу письменника на харківському цвинтарі №2 (вул. Пушкінська, 102). Збір біля входу (південна частина кладовища) о 15:00.

Презентація книги розпочнеться о 16:30 у Харківському літмузеї (вул. Багалія, 6).

У ній візьмуть участь:

  • доктор історичних наук Володимир Маслійчук;
  • журналіст, історик Філіп Дикань;
  • церковний і громадський діяч Владика Ігор (Ісіченко);
  • історик Вадим Назаренко.

Модеруватиме презентацію літературознавиця, наукова співробітниця Літмузею Ольга Бондар.

Після презентації частину примірників передадуть бібліотекам Харкова.