Web Analytics

У Харкові знижується захворюваність на COVID — міськрада

У мерії Харкова заявили про зменшення кількості хворих з коронавірусом і збільшення — тих, хто одужав. Міністерство охорони здоров’я також каже про зниження госпіталізації в Україні в цілому.

Про зниження захворюваності розповіла на пресконференції 23 листопада заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

За її даними, минулого тижня занедужали 2639 людей, а за тиждень до цього — 5307. Подолали хворобу, відповідно, 6912 і 5897.

Крім того, у Харкові вже щепили першою дозою 367 тис. людей, другою — 277 тис.

«Нам потрібен колективний імунітет, який становить 70-75%. Враховуючи кількість щеплених і перехворілих, можна сказати, що зараз цей показник у місті — понад 50%. Багато людей, які зробили перші щеплення, не підписали декларації з лікарями та не потрапили до реєстру вакцинованих. Зараз ми збираємо дані про них. Фактично нам залишається набрати половину від того, що вже зроблено, і зробити це досить швидко, щоби колективний імунітет не розвіявся», — зазначила Горбунова-Рубан.

Посадовиця нагадала, що у Харкові є 34 пункти вакцинації у міських поліклініках, а також у територіальних центрах Немишлянського та Індустріального районів, в амбулаторії на вул. Доватора, 7 у Новобаварському районі.

Крім того, центри масової вакцинації працюють:

  • щодня — у торговельних центрах «Україна», «Дафі», Ave Plaza, «Караван», «Нікольський», «Епіцентр» на пр. Гагаріна;
  • крім понеділка — на ринках: Центральному, Кінному, Індустріальному, «Термінал», «ХТЗ» та «Соллі».

Для щеплення необхідно взяти паспорт і код платника податків.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив 24 листопада, що в усіх областях України знижуються показники госпіталізації пацієнтів з коронавірусом.

«Ми фіксуємо спад тижневої кількості госпіталізацій хворих на COVID-19 у кожній області. З понеділка зайнятість ліжок з киснем у кожному із регіонів вже є меншою за індикаторний показник червоного рівня епідемічної небезпеки — 65%. До цього такий показник востаннє в нас був 30 вересня», — сказав він під час брифінгу.

За словами Ляшка, наразі всі лікарні, які надають допомогу хворим на COVID, повністю забезпечені киснем.

«Наразі в Україні працюють 26 підприємств, які виробляють орієнтовний сумарний об'єм кисню для лікарень у розмірі 436 тонн на добу. Із січня 2021 року і по сьогодні в медичних закладах використали 2 458 700 тонн рідкого та газоподібного кисню. І це дозволило забезпечити лікування 496 391 пацієнта», — навів цифри міністр.

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 23 листопада, в Україні зафіксували 14 325 випадків коронавірусної хвороби.

«Найбільша кількість — у Києві (1743), Полтавській (1060), Донецькій (948), Запорізькій (906) і Хмельницькій (808) областях», — кажуть у МОЗ.

Одужали за добу 29 044 пацієнти. Померли — 595.

Загалом у країні було вже більш ніж 3,3 млн випадків. Одужали 2,8 млн людей, померли — 82,9 тис.

На Харківщині за добу зафіксували 562 випадки COVID. З них найбільше — у Харкові, Ізюмському, Красноградському і Лозівському районах, звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.  

Подолали недугу 1372 людини, померли — 43.

Від початку епідемії було вже 232,1 тис. випадків. Одужали понад 197,9 тис. хворих, померли — 5460.

 Інфографіка: labcenter.kh.ua


У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що чергова хвиля коронавірусної хвороби в Україні починає спадати. Дві області, Луганська і Львівська, незабаром залишать червону карантинну зону.