У Харкові «Журавлиним клином» вшанували Героїв Небесної сотні

Мітинг-реквієм, який організували представники харківського Євромайдану, відбувся 20 лютого біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Біля пам’ятника зібралися родичі й та друзі харків’ян — Героїв Небесної сотні, представники харківського Євромайдану, громадських організацій. Цього року акцію вирішили провести під гаслом «Краще помовчати». «Сьогодні не буде промов. Сьогодні тільки пам’ятаємо наших загиблих героїв», — звернулися до учасників мітингу організатори.

Біля монументу розташували портрети всіх загиблих на Майдані в Києві і запалили лампадки.

«Ми відтворили на цьому майданчику оригінальний, реальний розмір саме того пам’ятника — «Журавлиного клину Небесної сотні», який буде в небі на висоті десять метрів на площі Героїв Небесної сотні», — пояснили організатори мітингу.

Пам’ять Героїв Небесної сотні вшанували хвилиною мовчання під пісню «Пливе кача», з якою на Майдані їх проводжали в останній шлях. Після цього священики провели молебень за загиблими. Один з координаторів харківського Євромайдану Володимир Чистилін також поділився спогадами про події 2014 року.

Наприкінці анонсували наступну акцію харківського Євромайдану: 22 лютого харків’ян запрошують на мітинг-реквієм до меморіального каменя біля Палацу спорту. Організатори пропонують згадати масову ходу представників Євромайдану в 2014 році, а також вшанувати пам’ять загиблих під час теракту в 2015-му: Данила Дідика, Миколи Мельничука, Вадима Рибальченка та Ігора Толмачова.

Під час подій на Майдані в Києві загинули харків'яни Євген Котляр, Владислав Зубенко та Юрій Паращук, який народився в Черкаській області, але жив у Харкові.

На майдані Героїв Небесної сотні (до перейменування — майдан Руднєва) планують встановити пам’ятник на честь загиблих. Проект монумента обирали на конкурсі, який розпочався ще восени 2016 року. Після першого етапу конкурс продовжили: його ініціатори пояснили, що не хочуть поспішати до якоїсь конкретної дати, адже сподіваються отримати гідний результат. У листопаді 2018-го презентували проект пам'ятника у вигляді символічного «журавлиного клину» — підвісної конструкції на натягнутих вантах висотою близько десяти метрів, яку будуть підсвічувати в темний час доби.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.