У Харкові з 24 травня знову запустять метро

У Харкові готують до запуску метрополітен. Маршрути наземного транспорту коригуватимуть, щоб не було дублювання. Харків'ян, які укривалися в метро від обстрілів та залишилися без житла, мерія обіцяє розсілити по гуртожитках.

Метрополітен знову запрацює 24 травня. На сторінці Харківської міськради у Facebook показали, як готують підземку до відновлення роботи. 

На контактну рейку вже подали напругу. Працівники метро прибирають на станціях, у службових приміщеннях та у вагонах.

Міський голова Ігор Терехов 20 травня заявляв, що запуск метрополітену потрібен для відновлення економіки у Харкові.

«Ми більше не можемо тягнути — нам слід запускати метрополітен. Моє завдання — забезпечити місто транспортом та перезапустити економіку. Людям потрібно їздити на роботу. Це податки, пенсії, зарплати і, зрештою, будівництво нових мікрорайонів», — казав він.

Мер запевнив, що для безпеки пасажирів «зроблять усе необхідне».

Коригуватимуть і маршрути наземного транспорту, його кількість поступово будуть збільшувати.

«Це великий процес. Ми створюємо нову транспортну логістику. Після запуску метро приберемо дублюючі маршрути», — зазначив Терехов.

За даними міськради, російські війська зруйнували 35 км контактної мережі в Харкові, 50% трамвайного парку, підстанції.  

Фото: Facebook/Юрій Сидоренко

Усіх людей, які через обстріли жили на станціях метро та втратили свої домівки, мерія обіцяє забезпечити житлом та гарячою їжею — незалежно від місця їх реєстрації. Сілитимуть у районах, куди наразі не долітають російські ракети, зокрема в центрі.

«Ми забезпечимо вас нормальними умовами проживання, гарячим харчуванням, медикаментами. У вас буде гаряча вода, можливість самим приготувати їжу. Також ми підготуємо укриття, куди ви зможете спускатись під час повітряної тривоги», — розповідав Терехов.

У гуртожитках працюватимуть дитячі кімнати. Щоб у всіх була можливість ходити на роботу, за дітьми наглядатимуть вчителі та вихователі дитячих садків.

Доповнено:

Потяги вийдуть із 7:00 24 травня на всі три лінії, розповіли у пресслужбі Харківського метрополітену.

«Виключення становитиме ділянка від станції «Академіка Павлова» до станції «Героїв праці» Салтівської лінії, на якій не буде виконуватися перевезення пасажирів, та станція «Держпром» Олексіївської лінії, що буде працювати лише у якості пересадочного вузла», — зазначили у метро.

Підземка працюватиме до 19:00. Інтервал руху — 30 хвилин на кожній лінії. Розклад обіцяють розмістити у вестибюлях.

Станції й надалі слугуватимуть укриттями під час повітряної тривоги.

За словами Ігоря Терехова, у перший тиждень проїзд буде безкоштовним. 


Харків'ян, які укривалися від бомбардувань на станціях метрополітену, минулого тижня вже почали розміщувати в гуртожитках. За словами заступниці міського голови Світлани Горбунової-Рубан, на 18 травня розсілити треба було до 700 людей.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.