У Харкові вимагали від КСУ справедливого рішення щодо закону про мову

Біля будівлі Харківської обладміністрації пройшов мітинг з вимогою до суддів Конституційного суду виключно у правовій формі розглянути подання щодо відповідності Конституції «мовного закону».

У мітингу взяли участь близько 50 людей — представники громадських організацій «Просвіта» та «Спілка ветеранів АТО», партії «Європейська солідарність». Пікетувальники тримали плакати з написами «Мова має значення», «Харківщино, захистимо мову», «Україні — українське», «Руки геть від мови», прапори з цитатою Тараса Шевченка: «Борітеся — поборете!»

Фото: Facebook/eskharkiv

Мітинг приурочили до запланованого на 3 листопада розгляду Конституційним судом подання групи народних депутатів щодо закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Автори подання — група з 51 нардепа, серед яких Вадим Новинський, Нестор Шуфрич, Євгеній Мураєв, Наталія Королевська, Михайло Добкін. На їхню думку, мовний закон є неконституційним та порушує права окремих громадян.

Організатори мітингу біля ХОДА вважають, що така позиція нардепів сприяє «розхитуванню ситуації в державі».

«Завжди, коли в Україні щось відбувається, всі намагаються маніпулювати законом про мову. Ми знаємо, що 51 депутат Верховної Ради, з яких наші відомі Добкіни, Мураєви, ми всі добре знаємо ці прізвища, підписали, що нібито прийнятий торік закон не є конституційним. Суд розглядатиме це питання. Ми вимагаємо від суду, щоб він діяв виключно в правовій формі, виключно за законом, виключно підтримував те, що є справедливим згідно з нашою Конституцією», — цитує співорганізаторку акції Ярину Чаговець «Суспільне».

Верховна Рада попереднього, восьмого скликання, підтримала закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 25 квітня 2019 року.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.