У Харкові — третя смерть породіллі з COVID

У Харкові померла третя вагітна жінка з коронавірусною хворобою. Всі випадки сталися від початку квітня.

Інформацію про смерть жінки підтвердили у пресслужбі Харківської обладміністрації. За даними ХОДА, жінку 20 квітня перевели з міського пологового будинку №2 до обласної клінічної лікарні. За кілька годин вона померла.

Як розповіла заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, жінка запізно звернулася до лікарів.

«Це жінка з Харківської області. Дитину ми передали до обласного перинатального центру, тому що вона народилася з гіпоксією, оскільки мати пізно звернулася, маючи легеневу недостатність», — зазначила посадовиця на брифінгу після сесії міськради 21 квітня.

У якому стані дитина, Горбунова-Рубан не уточнила. Питання, чому жінку перевели з пологового будинку до обласної лікарні, переадресувала до медиків.

«Це до лікарів — це їх домовленості, розуміння, консультації. Це вони ухвалюють рішення», — сказала заступниця мера.

Загалом, за її даними, за перші три місяці 2021 року пологовий будинок №2 прийняв 161 жінку, серед них вагітних — 120. Народилося 25 дітей.

Три породіллі з COVID померли. Дві з них — 5 квітня. Ці жінки народили здорових доньок, які наразі почуваються добре.

«Двох ми виписали здорових дітей, тому що своєчасно зробили кесарів розтин, і вони своєчасно почали дихати, у них немає проблем», — каже Світлана Горбунова-Рубан.

Вона також зазначила, що в пологовому будинку немає штатних інфекціоністів — є медичні команди, які забезпечують роботу закладу: п'ять укомплектованих бригад. 

За статистикою Харківського обласного лабораторного центру, минулої доби на Харківщині підтвердили 938 випадків COVID, з них 723 – у Харкові. Одужали 970 людей, померли — 23.

Загалом від початку епідемії зареєстрували вже 127 803 випадки. Подолали недугу 98 162 хворих, померли — 2469.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, минулої доби у країні зафіксували 12 162 випадки COVID. Одужали 14 720 хворих, померли — 429.

«Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (965), Харківській (938), Київській (881), Запорізькій (845) і Дніпропетровській (771) областях», — зазначають у МОЗ.

Загалом від початку епідемії захворіли 1 974 118людей. Одужали 1 514 472, померли — 40 796.


За 17 квітня у Харківській області були найвищі від початку епідемії COVID-19 добові показники нових випадків і смертей.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.