У Харкові поліція не дозволила провести концерт «Жадана і Собак»

Концерт рок-гурту «Жадан і Собаки», запланований на 24 березня, не відбувся. Поліція заявляє про порушення карантинних обмежень. Лідер гурту, письменник і музикант Сергій Жадан — про упереджене ставлення правоохоронців.

Концерт мав відбутися увечері 24 березня в харківському арт-клубі «Корова». Проте його скасували — як пояснили у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області, через порушення карантинних правил.

«Враховуючи те, що Харків за епідеміологічним станом щодо розповсюдження коронавірусу опинився в помаранчевій зоні, поліція здійснила превентивну роботу з власником закладу, де мав відбутися захід зі значною кількістю людей. Відповідно до обмежень помаранчевої зони, заборонено проведення масових культурних, розважальних заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або наповненістю понад 50% місць у кожному окремому залі», — йдеться в заяві правоохоронців.

На фото з концерту видно, що глядачі забралися натовпом, дистанції більшість з них не дотримувалася.

Фото: hk.npu.gov.ua

У поліції кажуть, що власника закладу «попередили про правові наслідки». Глядачів-порушників не карали.

«З моменту, коли Харківщина опинилася в помаранчевій зоні карантину, здійснено  64 перевірки розважальних закладів та закладів харчування. 23 березня виявлено одне порушення в кафе, складено один адмінпротокол за ч. 1 ст. 44-3 КУпАп», — звітують про карантинні перевірки силовики.

Перед початком концерту Сергій Жадан заявив зі сцени, що разом з організаторами заходу мав годинну розмову з правоохоронцями.

«Ми насправді дуже любимо працівників Міністерства внутрішніх справ. Привіт Арсену Борисовичу! Нас попередили, що якщо ми почнемо концерт, наш концерт зірвуть відразу, і, відповідно, власники закладу й організатори концерту будуть нести відповідальність. Ми, звичайно, не можемо цього допустити, тому що це наші друзі, ми цього не хочемо. З іншого боку нам страшенно незручно перед вами. Ми дуже хотіли цього концерту», — сказав Жадан.

Він також розкритикував дії влади, заявивши, що вона «не дає працювати та жити» та вибірково стежить за дотриманням карантину, дозволяючи працювати «своїм бізнесам».

Гурт «Жадан і Собаки» вибачився за скасування концерту і пообіцяв зіграти пізніше.

«Нову дату концерту оголосимо трохи згодом, коли буде зрозуміла подальша ситуація з карантинними обмеженнями», — кажуть музиканти.

Всі придбані квитки залишаться дійсними, або ж їх можна буде здати.

Харківщина з 23 березня перебуває в помаранчевій карантинній зоні. Тижнем раніше обласна комісія з надзвичайних ситуацій посилила карантинні обмеження, зокрема щодо масових заходів.

Фото на головній: Facebook/«Жадан і Собаки»

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.