Web Analytics

У Харкові почали будувати дорогу через «Барабашово»

Дорогу з Салтівки в бік центру почали прокладати від супермаркету «Рост» в районі метро «Київська». 

Будівництво розбите на чотири ділянки, розповів 20 липня заступник Харківського міського голови Євгеній Водовозов.

«Починаємо ми з вулиці Мойсеєвської до метромосту, це перша ділянка, 472 метри, якщо я не помиляюсь. Буде ще міст через річку Харків, буде один насип, точніше, естакада і далі — вихід до проспекту Ювілейного. Розбито все це на чотири ділянки. Ми з вами свідки того, як це будівництво стартувало», — сказав Водовозов.

За розрахунками мерії, новий шлях розвантажить рух з Салтівки у центр міста.

«Виграш складе, за оцінками спеціалістів, до 20 хвилин. Зараз у нас пропускна здатність вулиці Мойсеєвської близько 400-450 автомобілів, до 500 на годину. З урахуванням цієї дороги ми зможемо пропускати до 2000 автомобілів на годину», — сказав заступник мера.

Фото: suspilne.media

З будівництвом дороги виконуватимуть паралельні проєкти.

«Це проєкти розширення частини Академіка Павлова, це окремий проєкт у зоні перехрестя, це зміна схеми організації дорожнього руху, розширення в'їзду на вулицю Шевченка, одразу за перехрестям, який з'явиться зараз тут. Загальна протяжність дороги — в районі 2 км 100 м, десь 2,2 км», — сказав Водовозов.

Роботи на першій ділянці виконує турецька компанія «Блек Сі Консорціум», партнером якої в Україні виступає група «DCH» бізнесмена Олександра Ярославського. За результатами тендеру, будівництво першої ділянки дороги коштуватиме 96 154 500 млн грн.

Завершити роботи планують до кінця наступного року.

«Зараз у нас перший тендер проведений. Є компанія-переможець, далі Управління капітального будівництво готується до наступних етапів тендеру. Коли пройдуть аукціони, ми зможемо більш детально розповісти про цифри. Як приклад, якщо цифра розрахункова була 103 млн на першу ділянку, то на аукціон компанія-переможець запропонувала 96 з запасом невеличким… Ми плануємо завершити, якщо все буде добре, всю дорогу, вона різними ділянками, у кінці 2021 року», — сказав заступник міського голови.

20 липня прибічники торговельного центру «Барабашово» на чолі з Анатолієм Ряснянським та Андрієм Ільговим, які не підтримують рішення міської влади і стверджують, що воно суперечить екологічним вимогам, встановили намети поряд з будмайданчиком. Невідомі чоловіки, які виступали на боці техніки, зламали намети.

На учасників сутички поліція склала сім адмінпротоколів за статтею «Дрібне хуліганство». За заявою Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради щодо перешкоджання техніці поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «Протидія законній господарській діяльності». У поліції повідомили, що необхідні для будівництва погодження міська влада отримала.  

Слухайте також: Кернес проти Фельдмана: дорогою по «Барабашово»