Web Analytics

У Харкові планують виготовляти вакцину проти COVID — Ляшко

Міністр охорони здоров’я Виктор Ляшко 26 листопада приїхав на Харківщину — оглянув фармфабрику «Лекхім-Харків», медзаклади, центри вакцинації та медичний університет.

Потужності фабрики наразі дозволяють виготовляти вакцину проти коронавірусної інфекції, каже Віктор Ляшко.

«Обговорили з керівництвом підприємства запуск лінії виробництва вакцин по трьох позиціях, які важливі для держави: антиковідна вакцина, вакцина проти грипу та поліомієліту», — зазначив він.

За даними міністра, є можливість розливати понад 10 тисяч доз вакцини за годину та понад 30 млн — на рік.

Опрацьовується як виробництво української вакцини, так і розлив та фасування готового продукту інших виробників. Запуск запланований на 2022 рік.

«Від фармвиробника — чіткі пропозиції, строки та обсяги, від держави — довгострокове замовлення на готовий продукт», — додав Ляшко.

Він нагадав, що уряд дозволив фармвиробникам імпортувати обладнання для виробництва вакцин та інших препаратів для профілактики COVID з державними пільгами.

«Так ми зможемо налагодити власне виробництво і вакцин, і розширити виробництво інших, наприклад антибактеріальних, препаратів, які необхідні пацієнтам… Ми повинні бути готові і до наступних можливих хвиль COVID-19, і до будь-яких інших інфекційних хвороб. І незалежними від інших країн ми зможемо стати завдяки сучасному виробництву лікарських засобів, у тому числі імунобіологічних препаратів, вітчизняні потужності маємо», — резюмував очільник МОЗ.

Сьогодні з робочою поїздкою на Харківщині Розпочав із візиту до АТ "Лекхім-Харків". Ми повинні бути готові і до...

Опубликовано Виктором Ляшко Пятница, 26 ноября 2021 г.


Компанія «Лекхім» існує з 1992 року, підприємство «Лекхім-Харків» — з 1995-го. Виготовляє понад 200 найменувань препаратів різних груп.