У Харкові обстріляли почесне консульство Азербайджану

В ніч на 7 листопада невідомі обстріляли почесне консульство Азербайджану на вулиці Ярослава Мудрого у Харкові. Поліція взяла під охорону консульства Азербайджану та Вірменії. 

Інформація про обстріл почесного консульства Азербайджану надійшла до поліції близько 2:30, повідомили у відділі комунікації поліції Харківщини. Після стрільби спрацювала сигналізація. У вікні та дверях знайшли кульові отвори.

«В ході огляду поліцейські виявили та вилучили 2 гільзи та 3 залишки металу… На даний час поліцейськими вживаються заходи, направлені на встановлення осіб, причетних до скоєння злочину», — зазначає поліція.

Кримінальне провадження відкрили за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). 

Консульство сповістило про ситуацію Службу безпеки України, йдеться у заяві почесного консулу Азербайджану у Харкові Афгана Салманова:

«Очевидно, що інцидент має політичні корені... Це підло, низько і злочинно — втягувати Україну у відносини Вірменії та Азербайджану. Ці дії виходять далеко за межі хуліганства, оскільки мають зовсім інші мотиви».

На подію відреагували в МЗС Азербайджану, засудивши дії нападників. 

За розпорядженням керівництва ГУНП в Харківській області приміщення почесних консульств Азербайджану (вул. Ярослава Мудрого, 7) та Вірменії (пр. Незалежності, 1) у Харкові цілодобово охоронятиме поліція.

Голова Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що представництва Азербайджану та Вірменії поліція охоронятиме по всій Україні. 

«Всі офіційні представництва Азербайджану та Вірменії найближчим часом будуть взяті  під охорону поліції. Закликаємо всіх, а особливо представників діаспори, громадян обох держав, котрі перебувають на території України, до терпимості та толерантного ставлення один до одного»,  — повідомив Клименко.

У жовтні на почесному консульстві Азербайджану розмістили плакат з написом «Вічна пам’ять невинним жертвам».

Жовтень 2020

З 27 вересня між Азербайджаном та Вірменією тривають бойові дії у Нагірному Карабаху. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.