У Харківській ОДА розповіли про резерв ліжок для хворих на COVID-19

На території обласних дорослої та дитячої інфекційних лікарень у Харкові є додатково до 150 місць для хворих на коронавірус. 

Про це на брифінгу 11 серпня розповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я Геннадій Бондарчук.

«На сьогоднішній день на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров'я Харківської області, які визнані як опорні лікарні, перебуває 518 пацієнтів. В обласній інфекційній лікарні, дорослій, 265 пацієнтів (12 в реанімації), 7 пацієнтів-дітей знаходяться в дитячій обласній інфекційній лікарні, 86 пацієнтів — у диспансері радіаційного захисту населення (6 в реанімації, загалом можуть прийняти до 110 пацієнтів з COVID). Всі інші пацієнти знаходяться в закладах охорони здоров'я міста Харкова і районів області», — сказав Бондарчук.

bоndarchuk2.mp3

За його словами, обласна інфекційна лікарня не перевантажена, є запас ліжок у приміщенні дитячої інфекційної лікарні. Водночас планова потужність обласної інфекційної лікарні — 200 ліжок, додав Бондарчук.

«На сьогоднішній день щодо перевантаження обласної інфекційної лікарні — це чисто фейкова інформація. Завжди після вихідних днів є збільшення навантаження на інфекційні лікарні та інші заклади охорони здоров’я», — сказав Бондарчук.

«На сьогоднішній день потужність, можливість прийняти пацієнтів в інфекційну лікарню — 300 ліжок, які розгорнуто на базі дорослої інфекційної лікарні. Так, планова потужність лікарні, яка іде в статистичні звітах — 200 ліжок. Додатково 40 ліжок в окремому корпусі для потреб дорослої інфекційної лікарні виділено на території дитячої інфекційної лікарні, ці ліжка виділені ще у травні, і протягом місяця стоїть окремо розташований корпус дитячої інфекційної лікарні, найбільш наближений до дорослої лікарні, де розгорнуто 50 окремих боксів, в які заведено в кожну палату дві точки доступу кисню і при потребі там може перебувати три пацієнти. Тобто 100-150 ліжок на сьогоднішній день знаходяться в резерві — в інфекційних лікарнях, дорослій та дитячій, на одній території», — сказав Бондарчук.

Напередодні анестезіолог-консультант обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов повідомив про кризову ситуацію, яка виникла у медзакладі 8 липня. Апаратів штучної вентиляції легень та відповідного нагляду того дня потребували 16 тяжкохворих пацієнтів, тоді як і так розширене з шести ліжок відділення інтенсивної терапії вміщує 12 хворих.

На питання, як можна запобігти таким ситуаціям, Геннадій Бондарчук відповів рекомендацією до населення.

«Попередити таку ситуацію? Носіння масок в громадських місцях, обмеження пересування значної в громадському транспорті, визнання і збереження соціальної дистанції, захист одне одного від можливого інфікування та передачі коронавірусної інфекції. Щодо надання допомоги пацієнтам, які потребують інтенсивної терапії: на території інфекційної лікарні багато площ, які можуть бути використані для надання допомоги пацієнтам, які потребують інтенсивної терапії», — сказав заступник директора Департаменту.

Відкривати лікарні другої хвилі, за словами Бондарчука, зараз немає підстав. Він також каже, що не можна «розпорошувати пацієнтів».

«Основне завдання інфекційної служби — локалізація інфекція в одному місці. Якщо ми будемо розпорошувати пацієнтів з коронавірусною хворобою по всіх лікарнях, це призведе до збільшення кількості пацієнтів, які будуть потребувати допомоги і які локалізовані на сьогоднішній день зараз в одному місці», — сказав Бондарчук. 

Він повідомив, що міські лікарні готують відділення для долікування пацієнтів з COVID-19.

«Місто Харків визначає ще відділення, які можуть надавати допомогу пацієнтам, які будуть переводитися з інфекційної лікарні для продовження лікування в умовах міських лікарнях. Повна співпраця з містом та міським департаментом у нас існує», — сказав Бондарчук.

З 4 серпня на Харківщині реєструють понад 100 хворих на COVID-19 щодоби. За минулу добу таких випадків було 129, ще 16 одужали, двоє померли.

Читайте також: Реанімацію обласної інфекційної лікарні у Харкові планують розширити на 20 місць

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.