Web Analytics

У міськраді заявляють, що ухвали по призупинення дії тарифів не набули чинності

Юристи Харківської міськради прокоментували ухвали Харківського окружного адміністративного суду про призупинення дії нових тарифів у міському електротранспорті.

Вартість проїзду в міському електротранспорті на рівні 8 гривень у метро 6 гривень у трамваях та тролейбусах є правомірною, заявили в Харківській міськраді 25 лютого. Суть повідомлення мерії, озаглавленого як роз'яснення, зводиться до трьох речень. 

«Як повідомили в Юридичному департаменті, 22 лютого виконавчий комітет Харківської міської ради отримав ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову за позовом щодо тарифів з перевезення пасажирів електротранспортом. Згідно з документом, ухвала суду не набрала законної сили. Цим ще раз підтверджується правомірність застосування діючих в даний час тарифів з перевезення пасажирів міським електротранспортом», — йдеться в заяві.

Кореспондент «МедіаПорту» намагався уточнити позицію міськради. У прес-службі запити журналістів проігнорували. 

Заступник директора Юридичного департаменту Харківської міськради Костянтин Прокоп'єв, який представляв міськраду в суді, на питання, чим обґрунтоване речення у повідомленні міськради «Згідно з документом, ухвала суду не набрала законної сили», телефоном сказав: «Це частина змісту рішення. Не набуло законної сили, ми так розуміємо. Як читаємо, це ж ухвала суду». 

— Так набуло чи не набуло? 
— Не набуло. 
— А в ухвалі написано, що набуло з моменту проголошення. Як тоді розуміти? 
— А як розуміти те, що написано і завірене підписом судді, що не набуло? 
— В реєстрі бачимо, що набуло з моменту проголошення. 
— А я вам кажу, що ми отримали оригінал з печаткою, що воно не набуло законної сили. 
— Це якось від руки написано чи як? 
— Ні, надруковано. Це частина змісту судового рішення, ухвали. У нас належним чином завірена копія ухвали суду. Завірена судом.

Кореспондент «МедіаПорту» також зв'язався з прес-службою Харківського окружного адміністративного суду. Там послалися на роз'яснення, опубліковане на сайті суду 20 лютого, і процитували: «Зазначаємо, що вищевказані ухвали суду набрали законної сили з моменту їх проголошення та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку». Додатково у суді уточнили: оскарження ухвал не зупиняє їхнього виконання.

Повний текст ухвали про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову щодо трамваїв та тролейбусів і щодо метро оприлюднений в Єдиному реєстрі судових рішень 25 лютого. 

Виконком Харківської міськради 6 лютого підвищив вартість проїзду в метро до 8 грн, у трамваях і тролейбусах — до 6 грн. За заявами про забезпечення основного позову громадської організації «Харківський антикорупційний центр» суд призупинив дію рішень виконкому, однак 20 лютого виконком затвердив їх у новій редакції. Пасажирів перевозять за підвищеними тарифами. Не згодні з цим, конфліктують в транспорті, посилаючись на рішення суду. Представники «ХАЦ» звернулися до суду з клопотаннями: вимагають вжити заходів щодо виконання ухвал суду. Прокуратура у свою чергу відкрила кримінальне провадження щодо невиконання судового рішення. 

Читайте MediaPort у Telegram