Троє голів ОДА після виборів подали у відставку

Після другого туру виборів Президента України заяви про звільнення з посади подали очільники Закарпатської, Львівської та Миколаївської обласних державних адміністрацій.

Сьогодні заяву про звільнення з посади подав голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль. Фотокопію документу розмістили на офіційному сайті Москаля.

«Згідно з пунктом 9 частини 1-ї статті 9 Закону та на підставі статті 38 Кодексу законів про працю України прошу припинити моє перебування у відпустці та звільнити мене з посади голови Закарпатської обласної державної адміністрації за власним бажанням», — йдеться в заяві.

Фото: moskal.in.ua

Голова Миколаївської обладміністрації Олексій Савченко також повідомив, що написав заяву про відставку, передає «Громадське».

«Я вважають, що так повинен зробити кожен глава обласної державної адміністрації», — сказав Савченко в ефірі програми «Нині вже», додавши, що має піти разом із чинним президентом Петром Порошенком.

За словами Савченко, що жодних політичних амбіцій у нього немає.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка також заявив, що йде у відставку.

«Я залишаю посаду голови Львівської ОДА, але залишаюся зі Львівщиною, залишаюся з Львовом, залишаюся з нашими людьми, підтримку яких ми отримали за результатами виборів», — цитує «Громадське» виступ Синютки під час апаратної наради в ОДА.

За інформацією місцевого видання GalInfo, Синютка «бачить перед собою політичне майбутнє», проте на посаду Львівського міського голови балотуватися не планує.

Львівська область — єдина в Україні, де, за попередніми даними, у другому турі виборів переміг чинний глава держави Петро Порошенко (за результатами опрацювання 99,9% протоколів він набрав 62,8% голосів).

У ст. 8 закону «Про місцеві адміністрації» зазначається: «Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України».

«У разі обрання нового Президента України голови місцевих державних адміністрацій продовжують здійснювати свої повноваження до призначення в установленому порядку нових голів місцевих державних адміністрацій», — також йдеться в законі.

Другий тур виборів Президента України відбувся 21 квітня. За результатами підрахунку 99,94% електронних протоколів, Володимир Зеленський перемагає із 73,23% голосів, у Петра Порошенка — 24,45%.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.