Web Analytics

Тон дискусії був зовсім іншим — Кучма про засідання в Мінську

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Леонід Кучма назвав «вперше конструктивним» засідання робочих груп у рамках ТКГ.

Про це йдеться у повідомленні на сайті президента України. 

«Вперше засідання робочих груп пройшли конструктивно. Всі сторони хотіли знайти рішення. Тон дискусії був зовсім іншим, ніж це було досі. Ми приїхали з дорожньою картою від Президента України. Меседжі були такі, що Глава держави справді хоче, щоб у тому регіоні був мир. На засіданні Тристоронньої контактної групи я висловив ті побажання, які почув від Президента. Мені здається, всі почули, що українська сторона і протилежна сторона хочуть вирішувати ці проблеми. Тому була довіра одне до одного», — сказав Леонід Кучма.

Під час засідань, за словами Кучми, обговорювалися питання обміну військовополоненими.

«Я не можу сказати, що завтра ці питання принципово вирішаться. Але чітко знаю, що вони почнуть вирішуватися. Також порушувалося питання наших моряків. Я також переконаний, щоб рух буде у цьому напрямку», — зазначив Кучма.

За його словами, ТКГ обговорювала проблеми безпеки. Однією з домовленостей стало зазначення не лише часу початку «режиму тиші», а й механізму його запровадження.

Леонід Кучма в Адміністрації президента, 3 червня. Фото: president.gov.ua

«Це принципово. Бо жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього «режиму тиші». Має бути записано, щоб не стріляти у відповідь, а також запроваджена заборона на обстріл громадських об’єктів — шкіл, дитячих садків. До 19 червня група повинна розробити такі пропозиції. Ми маємо 19 числа їх затвердити», — наголосив очільник української делегації в ТКГ.

Леонід Кучма висловив сподівання, що за результатами зустрічі ТКГ стануться зрушення у вирішенні проблеми водопостачання на окупованому Донбасі.

«Ми домовилися працювати з Кабінетом Міністрів. Попередньо досягли згоди, що завтра повинна відбутися нарада у віце-прем’єр-міністра — міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, де мають бути розглянуті економічні проблеми, які сьогодні обговорювалися», — зазначив він.

Також сторони домовилися оголосити режим тиші у Станиці Луганській з 10 червня.

На наступному засіданні Тристороння контактна група обговорить зняття економічної блокади з окремих районів Донецької та Луганської областей, заявив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Зайдік, передає «Інтерфакс-Україна»

«Пропозиція (про зняття економічної блокади — ред.) надійшла від пана Кучми, і це підтримали учасники з ОРЛО і ОРДО. Це буде на розгляді в економічній підгрупі наступного разу», — сказав Зайдік.

За словами спецпредставника, зняття блокади могло б стати «великим проривом».

На новини за підсумками засідання ТКГ відреагував Петро Порошенко, за президентства якого було підписано Мінський протокол, Меморандум про виконання його положень, Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. 

Він висловив занепокоєння «нібито готовністю України в односторонньому порядку скасувати економічні обмеження щодо ОРДЛО».

«Нагадаю, що 15 березня 2017 року рішенням РНБО було призупинено економічні зв'язки з окупованими територіями як реакція на свавільне захоплення (експропріація або запровадження зовнішнього управління Москвою) українських державних та приватних підприємств, запровадження рубльової зони та російської податкової системи. Що ж змінилося з того часу? З боку окупанта — нічогісінько. Виходить українська сторона стає на коліна, про що вже говорив Зеленський? Ми ніколи не заперечували проти відновлення економічних зв'язків, але в чіткій відповідності до національних інтересів України, за умови виконання згаданого рішення РНБО, передусім, встановлення сталого і тривалого режиму припинення вогню, повернення захоплених державних і приватних підприємств їх українським власникам».

Порошенко вимагає від Зеленського відповісти, «на якій підставі він дав такі директиви делегації України». 

Намір обговорити проблему економічної блокади для її вирішення у майбутньому підтвердила у коментарі «Громадському» речниця Леоніда Кучми Дарка Оліфер

«Леонід Данилович наголошував на тому, що ця робота, цей шлях має бути дорогою двосторонньою», — сказала Оліфер, додавши, що поки з цього питання ніяких рішень ще не ухвалювали.