Web Analytics

Тести, додаткові ліжка та кисень: у ХОДА розповіли про ситуацію з COVID

Заступник голови Харківської обладміністрації Тарас Пастух на брифінгу 3 листопада розповів про ситуацію з поширенням та лікуванням коронавірусної хвороби в регіоні.

Тарас Пастух зупинився на питанні, чому Харківщина останнім часом демонструє високі показники виявлення COVID. За його словами, це склалося з технічних причин.

«Протягом останніх місяця-півтора жителі області скаржилися на те, що сильно затримують результати тестувань. На середину минулого тижня в обласному лабораторному центрі накопичилося понад 9 000 досліджень», — зазначив заступник голови ХОДА.

Щоб виправити цю ситуацію, уряд дозволив обласним лабораторним центрам укладати угоди з приватними або комунальними лабораторіями. Сьогодні в Харківській області таких лабораторій 17, з 11 з них вже підписано договори. На оплату їхньої роботи з державного бюджету виділено 14 млн грн.

Протягом останніх днів лабораторіям передавали накопичені тести. Тому, пояснив Тарас Пастух, показники у майже 800 випадків на добу — це не показники останніх днів, а наслідок пришвидшення обробки тестів. За даними на 2 листопада накопичений залишок зразків повністю переданий лабораторіям, вони розвантажили обласний лабцентр, і відтепер він працює з поточними тестами.

«Тому реальна захворюваність нижча за офіційні показники. Але я не раджу заспокоюватися, тому що динаміка, яку демонструє і Європа, і інші області України, також є і в Харкові. Кількість захворювань зростає, це ми бачимо по заповнюваності ліжок. Вони і далі залишаються в критичній кількості», — додав Тарас Пастух.

Брифінг Тараса Пастуха. Фото: kharkivoda.gov.ua

За даними Пастуха, станом на ранок 3 листопада на стаціонарному лікуванні на Харківщині перебували 2 114 хворих на COVID-19 (з них 1020 — у Харкові, 1094 — у районах області). Потреба в ліжках висока, і зараз активно готують до відкриття додаткові лікарні. Серед них — два медзаклади «Укрзалізниці».

«Там наразі готові 6 команд лікарів, ще для 4-х команд не вистачає по 1 терапевту. Тобто, кількість команд доволі висока», — відзначив заступник голови ХОДА.

Хворих на COVID також буде приймати обласний госпіталь ветеранів війни. Там вже розпочинають проєктні роботи для підведення кисню.

Як зауважив заступник голови ХОДА, усі ці заклади треба забезпечити киснем. ОДА, за його словами, вже надала заявку на виділення з державного бюджету додаткових коштів, за попередніми розрахунками – близько 109 млн грн. Кошти підуть на закупівлю концентраторів, ємностей для кисню, проведення кисневих магістралей.

Потребу у додаткових коштах Пастух пояснив тим, що з початку епідемії в області була значно збільшена кількість ліжок для хворих на COVID.

«З початку епідемії в області було виділено близько 1800 ліжок. На сьогодні вони на 90% забезпеченні точками підведення кисню — або централізованими, або кисневими концентраторами. Проте за цей час кількість ліжок в області збільшилася ще на 1800, і зараз складає близько 3600», — навів дані  Пастух.

За його інформацією, вже цього тижня Харківщина також має отримати 400 кисневих концентраторів. З них 250 забезпечуватимуть киснем по два пацієнти, ще 150 — по одному. Обладнання придбали за кошти обласного бюджету. Концентратори вже прибули до України та зараз проходять розмитнення, першу партію очікують 6-7 листопада.

Рішення щодо розподілення концентраторів ухвалюватимуть, виходячи з потреб закладів.

«У «ручному режимі» будемо регулювати, де є більша потреба, — каже посадовець. — Зараз усі ресурси переважно сконцентрували в Харкові, але ми розуміємо, що нам потрібно підтримати райони. Тому підстрахуємо місто, а далі, як місто закупить свої, будемо переміщати на інші заклади».

За інформацією Тараса Пастуха, Харків також придбав 60 концентраторів, їх очікують вже найближчим часом.

За даними Харківського обласного лабцентру, минулої доби, 3 листопада, в регіоні зафіксували 850 нових випадків COVID. Найбільше — в Харкові (562).

Високі показники також у Харківському (114), Балаклійському (54), Шевченківському (40) та Чугуївському (26) районах.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

Загалом на Харківщині підтвердили вже 39 561 випадок. Одужали 7410 хворих, померли — 554.

 Харків, Богодухівський та Золочівський райони Харківської області нині перебувають у червоній карантинній зоні, решта області — в помаранчевій.