Web Analytics

Терехов прокоментував долю пошкоджених російськими обстрілами будинків у центрі Харкова

На питання, чи відновлюватимуть три будинки у центрі Харкова, має відповісти інструментальна експертиза, яку замовило місто. Мешканці будинку на вулиці Мироносицькій, 34 отримали результати експертизи, яку замовили самі. 

«Я звернувся, щоб пройшла інструментальна експертиза. Будуть її висновки. Тільки після того, як ми отримаємо ці висновки, ми скажемо людям і покажемо, опублікуємо. Це ж не секрет. Хочу сказати, що візуально якийсь будинок більше постраждав, якийсь менше, але все залежить від того, що дасть нам інструментальна експертиза, бо є такі руйнації, які несумісні з подальшою експлуатацією того чи іншого будинку», — сказав Харківський міський голова Ігор Терехов на пресконференції 9 травня.  

На уточнення, чи стосується це всіх трьох будинків, мер відповів: «Це стосується і цих трьох будинків, і усіх будинків, які отримали дуже значні руйнації».

За словами міського голови, експертиза щодо трьох будинків триватиме ще близько 40 днів. 

Будинок на Мироносицькій, 34

Терехов наголошує, що рішення про демонтаж трьох будинків ухвалила обласна комісія: «Було рішення, яке затвердила обласна військова адміністрація щодо неможливості відновлення цих будинків». В обласній адміністрації пояснювали Суспільному, що зробили це виключно на підставі інформації міської ради. 

На питання, як без проведення інструментальної експертизи вирішили демонтувати будинки, Терехов відповів: «Це ж не до мене». Щодо даних ОВА, де пояснили, що керувалися даними міськради, Терехов сказав: «А навіщо ви мені це питання ставите?» 

Мироносицька, 34: реакція мешканців

Тим часом мешканці будинку на вул. Мироносицькій, 34 замовили незалежну від міськради експертизу. Її висновок говорить про те, що будинок має часткові руйнування, підлягає аварійно-відновлювальним роботам та капітальному ремонту. 

Фрагменти висновку експертизи будинку по вул. Мироносицька, 34, яка виконувалася на замовлення мешканців будинку. Фото: Тетяна Романова

Мешканці будинку також звертають увагу на те, що міська влада ігнорує їхні прохання про ремонт даху. Без нього п'ятиповерхівка, яку можна зберегти, руйнується ще більше. 

Читайте подробиці: «Не дамо знищити наш дім»: мешканці будинку на Мироносицькій проти демонтажу