Терехов назвав неадекватною ціну «Зоряного неба». Чи висуватиметься в мери, мовчить

Секретар міськради Ігор Терехов запропонував контролювати будівництво розв’язки дороги, що пролягатиме через ринок «Барабашово», та водночас критично висловився щодо інсталяцій «Зоряне небо», які торік встановили у центрі Харкова.

Питання щодо будівництва розв’язки порушили під час позачергової сесії Харківської міськради 30 грудня. Обговорюючи об’єднання двох департаментів міської ради — територіального контролю та земельних відносин, Ігор Терехов запропонував депутату від «Блоку Світличної «Разом!» Ігорю Черняку проконтролювати усі тендери під час будівництва цієї розв'язки.

«Коли ви кажете про бюджет і не голосуєте за бюджет, ви бачили, буде робитися розв'язка? Так от, моє до вас прохання і доручення як депутату: проконтролюйте усі тендери, які будуть зроблені на цю розв’язку, і зробіть так, разом зі мною, щоб жодна копійка бюджетних коштів нікуди не пішла. Нам більше не потрібно купувати «Зоряне небо» за такі неймовірні кошти. І цього не буде більше! А нам з вами потрібно наводити лад, тому ми йдемо на це об'єднання!» — заявив Терехов.

Фото: city.kharkov.ua

Проєкт багатоярусної розв’язки також представили під час сесії міськради. За словами Ігоря Терехова, віадук, який планують побудовати на перетині вулиць Матюшенка та Шевченка в районі станції метро «Київська», дозволить зменшити кількість заторів у Харкові, розвантажити Салтівку і центр — і сформувати «нову філософію руху в місті». Термін будівництва розвязки — близько року.

Світові інсталяції «Зоряне небо» встановили минулої зими на вулицях Пушкінській та Сумській за ініціативи міської влади — зокрема, покійного мера Геннадія Кернеса. Проєкт обійшовся у більше ніж 34 млн грн.

На брифінгу після сесії Ігор Терехов пояснив, чому раніше не виступав проти закупівлі ілюмінації.

«Рішення ухвалювалось відповідним тендерним комітетом — раз… І тоді, і зараз я казав, що є ціни адекватні, а є ціни неадекватні. Коли ціна адекватна, я двома руками «за» усі закупівлі, питання. Коли на мій погляд ціна завищена, цю оцінку повинні дати не я, не ви, а правоохоронні органи», — цитує секретаря міськради «Суспільне».

Водночас Терехов заперечив, що критикує ініціативи Кернеса.

«Нічого подібного! Не треба говорити, що я критикую. Це перше. Друге. Я неодноразово разом з Геннадієм Адольфовичем обговорював цю тему. І ми неодноразово обговорювали з профільними департаментами цю тему. Про те, що сьогодні ціни повинні бути адекватними. Хто почув, той почув. Хто не почув, ми розлучилися з ними», — зазначив посадовець.

Відповідаючи на питання щодо позачергових виборів міського голови, які мають бути призначені після смерті Геннадія Кернеса, Терехов сказав, що міськрада звернеться до Верховної Ради з цього приводу 31 грудня.

«Сьогодні юристи готують відповідне звернення, у нас є 15 днів за законом», — зазначив секретар міськради.

Він уточнив, що термін спливає 31 грудня, і пообіцяв у цей день підписати відповідне звернення і направити його до парламенту.

На питання, чи буде він висуватися на посаду міського голови, Терехов відповів: «Коли будуть призначені вибори, тоді ви побачите все, хто буде висуватися, як, коли».

Щодо найскорішого проведення виборів Ігор Терехов зазначив: виступає за те, щоб це було відповідно до закону. 

Про смерть Кернеса 17 грудня повідомив його друг Павло Фукс. Мер Харкова пішов з життя після лікування коронавірусної хвороби в берлінській клініці «Шаріте». 

Його тіло привезли до Харкова увечері 21 грудня, поховали — 23-го. 17, 18 та 23 грудня в Харкові оголосили днями трауру.

30 грудня Харківська міськрада ухвалила рішення про увічнення пам’яті Кернеса. Конкретні заходи поки не визначили.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.