Web Analytics

«Театр убивають»: у Харкові студенти влаштували перформанс проти онлайн-спектаклів

Учасники акції виступають за театральні вистави офлайн у безпечних локаціях. 

Перформанс у центрі Харкова організували студенти Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського. Вони показали символічне вбивство театральних установ біля станцій метро «Університет», «Пушкінська», «Майдан Конституції» та «Історичний музей». Для цього сконструювали шибеницю з корпусом телевізора, в якій під час перформансу перебувала людина. 

Фото Ярослава ГриненкаФото Ярослава ГриненкаФото Ярослава Гриненка

«За час повномасштабного вторгнення театр у нашому місті став схожим на тіло, якому лишилося зовсім трішки: відсутність глядача і можливостей проводити вистави просто вбивають його. І влада, ми вважаємо, вирішила посприяти цьому. Звісно, посадовці, піклуються про безпеку, але наскільки безпечно накидати на шию театру «петлю» у вигляді онлайну? Якщо покази вистав можна проводити у спеціальних, обладнаних майданчиках», — йдеться у колективному коментарі учасників акції, який надав «МедіаПорту» студент Микита Дендеря. 

Театр «просто стоїть, а міг би лікувати людей», вважають учасники акції. Фото Ярослава Гриненка  Фото Ярослава Гриненка

«І це особливо потрібно жителям Харкова, тому ми виступаємо за безпечний, а не мертвий театр», — прокоментували учасники акції.


У Харківській обласній раді запропонували онлайн-формат для вистав харківських театрів. Його розглядають як додаткову можливість для закладів культури. Актори театру ляльок ім. Афанасьєва, театру Шевченка, інших театрів Харкова вважають цю ідею недоцільною. 

Читайте також: «Професія актора — це тут і зараз», — В'ячеслав Гіндін

Блок новин за темою

Новини за темою