Web Analytics

Тарифний протест: відкинуті пропозиції та лайка на сесії міськради

Пропозицію скасувати проекти рішення виконкому щодо тарифів на проїзд від 6 лютого та від 20 лютого не включили до порядку денного сесії міськради. 

Під час сесії надійшло дві пропозиції від фракції «Самопоміч» щодо включення рішень до порядку денного, повідомив міський голова Геннадій Кернес.

Депутат Тарас Сітенко пропонував скасувати проекти рішення виконкому Харківської міськради від 6 лютого та від 20 лютого щодо тарифів на послуги з перевезення пасажирів.

«Я їх зачитаю, і ми проголосуємо — включаємо чи не включаємо, щоб вони заспокоїлися і сіли на місце», — сказав Кернес, звертаючись до депутатів.

«За» проголосував 21 депутат, проти — 54. Рішення не підтримали.

Представники громадських організацій, які прийшли на сесію, скандували: «Виконуйте рішення суду!». Незважаючи на це, Кернес продовжив засідання.

Депутат Тарас Сітенко у своєму виступі назвав нові тарифи необґрунтованими, а дії керівництва «неприпустимими і непослідовними».

«Вони піднімають ціни на проїзд, аргументуючи це зростанням мінімальної зарплатні, витратами на енергоресурси і ремонтом обладнання. Але при цьому метрополітен здає під рекламу неймовірно великий обсяг площин — зокрема в вагонах, переходах, дозволяє обклеювати цілі станції рекламою і отримає від цього чогось мізерні кошти. Чому на метрополітені заробляє хтось, а не сам метрополітен?» — спитав депутат.

«Під час відвідання метро депутатами від керівників метрополітену надішли скарги на відсутність компенсації пільг як урядом, так і міськрадою. Кількість пільговиків становить понад 20%. Тобто в грошовому еквіваленті складає більше ніж 200 мільйонів гривень. Ці кошти повністю перекрили б річний збиток харківського метрополітену. Тому сьогодні необхідно ставити питання саме про забезпечення витрат на пільговиків», — вважає він.

Фото: https://t.me/hromadskekharkiv

Представники «Харківського антикорупційного центру» просили слова. Кернес не дозволив. Під час однієї з перерв він назвав протестувальників «шумно-буйними дебілами».

Депутат міськради і представник «ХАЦ» Ігор Черняк виступав з трибуни з вимкненим мікрофоном, після чого частина учасників протесту покинула залу.

Екс-депутат міськради і противник Геннадія Кернеса Дмитро Маринін деякий час залишався, через гучномовець звертався до Кернеса та присутніх, назвавши депутатів баранами. Це викликало обурення з боку деяких депутатів з фракції «Відродження». Врешті міський голова вилаявся на Мариніна.  

На відео присутня нецензурна лексика

Реакцію міського голови депутати з «Відродження» підтримали аплодисментами.   

Під час сесії 27 лютого Харківська місьрада підтримала рішення виконавчого комітету про підвищення тарифів на проїзд. Питання, якого не було у оприлюдненому порядку денному, зачитав і поставив на голосування першим Геннадій Кернес. 

Читайте MediaPort у Telegram