Web Analytics

Синєгубов розповів, де на Харківщині готуються до офлайн-освіти

Новий навчальний рік у Лозівському та Красноградському районах Харківської області діти мають почати офлайн.

Про це на пресконференції 14 березня розповів голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

Відновити офлайн та змішану форму навчання мають у всіх дитсадках та школах Красноградського та Лозівського районів. Для цього, нагадав голова ОВА, на Лозівщині за підтримки фонду Говарда Баффета збудують фабрику-кухню. 

«Ми чітко розуміємо вартість, терміни і, найголовніше, що ми маємо отримати від цього проєкту. Це якісне харчування в тих школах, де ми відновлюємо офлайн-освіту. Першими такими будуть 43 навчальні заклади, половина Лозівського району. Це перший етап, перша черга, тому що обсяг фінансування досить значний. Досить велику кількість харчоблоків ми маємо відремонтувати, укриттів — відремонтувати і збудувати», — сказав Синєгубов.

Йдеться передусім про опорні заклади, де будуть облаштовані і захисні споруди, і найпростіші укриття. Райони, де хочуть відновити офлайн-освіту, віддалені від лінії фронту та кордону з рф, пояснив Синєгубов. Тому ОВА розраховує, що Міносвіти дозволить у разі повітряної тривоги використовувати в цих школах найпростіші укриття.

«Будемо пропонувати в тому числі Міністерству освіти та науки, можливо, дещо переглянути їх бачення щодо безпечного освітнього середовища. Однак це не може бути рахунком якихось компромісів із безпекою… Якщо ми говоримо про Харків, про жодні найпростіші укриття ми не можемо говорити», — каже Олег Синєгубов.

Бомбосховища, здатні витримати ракетний удар, будують у Люботині та Коротичі, додав він: «До вересня вони мають бути готовими однозначно, однак плануємо наприкінці весни їх вже завершити».

Фото: Харківська ОВА

Торік в ОВА прогнозували повернення до офлайн-навчання не лише в Лозівському і Красноградському районах, але й у північної частини Богодухівського — Богодухові, Валках. «Розглядаються усі можливі варіанти, зокрема й частина Чугуєва», — казав на пресконференції у травні директор Департаменту освіти та науки Олексій Литвинов.

Чугуїв останніми тижнями неодноразово зазнавав російських обстрілів, є поранені та руйнування. Під ударами опинявся і Богодухівський район.

Блок новин за темою