Web Analytics

Світла не було півтора роки: енергетики частково заживили село на Ізюмщині

Фахівці обленерго частково відновили електропостачання в селі Курулька Ізюмського району Харківщини. Мережі зазнали серйозної шкоди під час боїв з російським військом.

Світла в Курульці не було з квітня 2022 року, повідомили в «Харківобленерго». Через бойові дії в селі серйозно пошкоджені як житлові будинки, так і електромережа.

За словами начальника Барвінківського підрозділу обленерго Віталія Соколова, мережу почали лагодити ще влітку.

«Ми чекали, коли сапери розмінують траси ліній електропередачі та дадуть нам дозвіл на відновлення. Щоб заживити споживачів у цьому селі, а до війни це було 75 домоволодінь, заміни потребували 12 опор та 10 км проводу високовольтної лінії 10 кВ», — зазначив він.

Також треба замінити близько 60 опор для мереж 0,4 кВ, зруйнованих вщент.

Енергетики розраховують, що всі споживачі, які зараз у Курульці або повернуться найближчим часом, отримають електрику до кінця жовтня.

Фото: «Харківобленерго»

Фото: «Харківобленерго»

Зараз у селі немає ані газу, ані води: жителі Курульки сподіваються, що повернення електрики дозволить відновити систему водопостачання, повідомила староста Ріднянського округу Тетяна Рева.

«Людям тут було дуже важко виживати. Використовували генератори, підлаштовували свій побут під ті умови, які були», — зазначила вона.

Фото: «Харківобленерго»

Фото: «Харківобленерго»


Енергетики також відновили електропостачання в селі Борщова Липецької громади. Мережі там були пошкоджені майже на 100%.