Web Analytics

Суд закрив справу про тарифи у метро Харкова: позивачі готують апеляцію

Харківський окружний адміністративний суд 10 червня задовольнив клопотання представника виконкому Харківської міськради і закрив провадження за позовом громадської організації «Харківський антикорупційний центр» щодо тарифів у харківському метро.

Ухвалу про закриття провадження виніс суддя Андрій Зінченко, повідомив «МедіаПорту» позивач у справі, представник ГО «Харківський антикорупційний центр» Ігор Черняк. За його словами, ця ухвала буде оскаржена у відведений законом термін.

3-го червня окружний адмінсуд закрив провадження за аналогічним позовом щодо тарифів у трамваях і тролейбусах.

10 червня у Єдиному реєстрі судових рішень з’явився повний текст рішення у цій справі, в якому вказані підстави рішення. 

Суд дійшов висновку, що, перезатвердивши тарифи 22 травня, виконавчий комітет Харківської міськради виправив викладені у позові порушення, а саме: недотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

«Судом у ході розгляду справи також з’ясовано, що рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 22.05.2019 № 349 «Про встановлення тарифу на послуги з перевезення пасажирів і багажу міським електричним транспортом (трамваєм та тролейбусом)» підписано секретарем Харківської міської ради ОСОБА_6 О.М., що узгоджується із приписами діючого законодавства України, оскільки на підставі розпорядження Харківського міського голови від 14.05.2019 № 278/Зк «Про надання щорічної відпустки» Харківський міський голова ОСОБА_7 з 20.05.2019 по 29.05.2019 включно знаходився у відпустці (т. 3 а.с. 173)», — йдеться в ухвалі.

«Твердження позивачів про неможливість повного відновлення порушених прав та інтересів позивачів, які полягають у відшкодуванні матеріальної шкоди за період дії оскаржуваного рішення — різниці між тарифами, є неприйнятними, оскільки зазначені вимоги не заявлялися в межах цього адміністративного позову, про їх порушення не вказувалося у позовній заяві», — вирішив суд.

Рішення щодо тарифів у трамваях і тролейбусах «Харківський антикорупціний центр», за словами Черняка, планує оскаржити до кінця тижня. Згодом — і рішення щодо метро.