Web Analytics

Суд визнав жителя Куп’янська винним у колабораціонізмі

Дзержинський районний суд Харкова ухвалив обвинувальний вирок жителю Куп’янська, який очолював комунальне підприємство під час окупації міста. Чоловікові призначили п’ять років ув’язнення.

Суд ухвалив вирок 30 листопада, розповіли у Харківській обласній прокуратурі. 58-річного куп’янчанина визнали винним у колабораціонізмі — за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, у липні чоловік погодився на пропозицію окупантів та влаштувався «виконувачем обов’язків» керівника КП «Благоустрій міста», підконтрольного створеній окупантами місцевій «адміністрації».

«Він брав безпосередню участь у нарадах окупаційної адміністрації та погоджував з ними свої рішення. Крім того, «головний комунальник» підписував повідомлення мешканцям окупованого Куп'янська з вимогами оплати комунальних послуг на користь російської влади», — кажуть у прокуратурі.

За роботу на загарбників куп’янчанин отримував зарплату в російських рублях.

Затримали його під час деокупації.

Суд призначив чоловіку п’ять років ув’язнення з конфіскацією всього майна. Йому також заборонили 10 років обіймати адміністративно-розпорядчі посади.

Наразі ще є час на апеляційне оскарження вироку.

Фото: Харківська обласна прокуратура


Правоохоронці оголосили підозру в колабораціонізмі чоловіку, який, за даними слідства, організовував роботу створеного окупантами «Підлиманського старостинського округу» на Харківщині. Йому загрожує до 10 років за ґратами.