Web Analytics

Суд виніс вирок у справі про теракт у пабі «Стіна»

Київський райсуд Харкова визнав 52-річну Марину Ковтун винною у співучасті в теракті у пабі «Стіна» на вулиці Римарській у 2014 році і призначив їй покарання у вигляді 11 років ув'язнення. За частиною інкримінованих статей суд виправдав Ковтун. Якщо вирок набере законної сили, з урахуванням «закону Савченко», вона відбуватиме покарання менше року.  

Колегія суддів під головуванням Віктора Попраса оголошувала вирок більше чотирьох годин.

Суд визнав Ковтун винною за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ч. 5 ст. 27 ст. 258 (Співучасть у теракті) і призначив обвинуваченій покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також задоволені цивільні позови потерпілих на суму понад півмільйона гривень, повідомляє пресслужба прокуратури Харківської області

Провина в інкримінованих Ковтун злочинах за статтями 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 258-3 (Створення терористичної групи чи терористичної організації), 113 (Диверсія) у суді не доведена. 

«В цілому ми дуже задоволені тим, що основна частина обвинувачення була підтвердження судом: це обвинувачення у наданні знаряддя для скоєння терористичного акту у рок-пабі «Стіна». Також вказана особа була визнана винною за ст. 263 Кримінального кодексу України — це зберігання зброї та боєприпасів... Щодо інших епізодів суд обвинувачену виправдав. Кілька годин зачитувався вирок, він дуже великий, в ньому дуже багато інформації, деталей, подробиць, прокурор отримає повний текст рішення на руки, вивчить його і прийме рішення щодо оскарження або неоскарження. Я хочу нагадати, що за тими статтями, які інкримінувалися вказаній особі, максимальне покарання — 12 років позбавлення волі. Вирок: 11 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна», — прокоментувала речниця прокуратури Харківської області Віта Дубовик

Вирок ще не набрав сили і протягом місяця може бути оскаржений.

Суд продовжив обвинуваченій строк тримання під вартою до 5 грудня.  


До Ковтун, затриманої у листопаді 2014 року, застосовується «закон Савченко» — один день попереднього ув'язнення рахується за два дні позбавлення волі. Якщо рішення набере сили, їй залишиться відбувати покарання менше року, підтвердив «МедіаПорту» її захисник Євген Олєнєв

Термін відбуття покарання за «законом Савченко» рахується з моменту взяття під варту і до набрання вироку законної сили. 

Вибух в рок-пабі Стіна на вул. Римарській стався 9 листопада 2014 року. Поранення отримали 13 людей

Також не виключено, що Марина Ковтун може взяти участь у обміні полоненими.

У коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» в день дебатів у справі, 26 вересня, вона підтвердила, що близько трьох місяців тому з питанням щодо можливої участі в обміні до неї звертався оперативний працівник в СІЗО. Оскільки пропозиція надійшла, за її словами, не від уповноваженої особи, вона відмовилася давати будь-яку інформацію. На питання журналіста, чи готова Ковтун взагалі брати участь у обміні, відповіла: «Ось коли надійде (пропозиція — ред.), тоді я буду вирішувати».

Окрім вибуху у пабі «Стіна», Ковтун інкримінували епізоди з вибухом у колекторі заводу ім. Малишева та поблизу ресторану «Британія». За цими епізодами суд визнав провину Ковтун недоведеною. 

Прокуратура просила для Ковтун 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Коли справу передавали до суду, тоді ще прокурор області Юрій Данильченко описував версію слідства так:

«Громадянка Ковтун є уроженкою Росії, слідством встановлено, що навесні 2014 року вона брала активну участь у проросійських мітингах на території міста Харкова, у подальшому у серпні вона пройшла спочатку агітаційну підготовку, восени спеціальну підготовку по мінно-вибуховій дії, тактичним діям, медичну спецпідготовку на території РФ, і стала членом терористичної організації під назвою «Харківські партизани»... Очолювала один з підрозділів. Слідством достовірно встановлено, що саме вона привезла до пабу «Стіна» міну, активувала її і передала безпосередньо виконавцю, який заніс цю міну у приміщення пабу «Стіна». 

Обвинувачена провини не визнала і вимагала повного виправдання.